سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398

هفته‌نامه شماره 559:  30 اردیبهشت 1398

کشف 479 هزار قطعه وسایل لامپ کم‌مصرف قاچاق

- گروه حوادث

ماموران پاسگاه گلستان شهرستان سیرجان از یک تریلی 479 هزار قطعه وسایل ساخت لامپ کم مصرف قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال کشف کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در توضیح این خبر به پاسارگاد گفت: ماموران پاسگاه گلستان روز شنبه‌ی هفته‌ی جاری هنگام بازرسی خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی با کانتینر 20 فوت مشکوک شدند. به گفته‌‌ی سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد ماموران مدارک این تریلی را چک کردند و متوجه شدند که مدارک جعلی هستند. آن‌ها بار را به اداره آگاهی منتقل کردند و ارزیابان گمرک پس از بررسی اعلام کردند که این بار شامل 9 هزار و 900 قطعه انتهای لامپ کم‌مصرف، 80 هزار بالاست لامپ کم مصرف، 200 هزار سر‌پیچ و 190 هزار دیگر قطعات ساخت لامپ کم‌مصرف به ارزش بیش از پنج میلیارد و 200 میلیون ریال بوده است. در این رابطه یک نفر دستگیر و یک دستگاه تریلی توقیف شد.

کشف 186 هزار قرص نیروزا

 فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی در عملیات دیگری در روز شنبه توانستند یک محموله قاچاق از یک اتوبوس کشف کنند. به گفته‌‌ی سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد ماموران پلیس آگاهی سیرجان روز شنبه‌ی هفته‌ی جاری هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور سیرجان- بندر‌عباس به یک دستگاه اتوبوس که از بندر‌عباس به مقصد قم در حرکت بود، مشکوک شدند. ماموران پس از بازرسی از این خودرو 186 هزار و 600 قرص نیروزا، دو هزار جفت کفش و 200 دستگاه مودم قاچاق کشف کردند. در این رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر شد.