چهارشنبه, 09 مهر 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۲ | ۷ مهر ۱۳۹۹

 

 

اغفال‌شدگان!

 علی عیوضی‌زاده
سلام دخترم، خوبی؟
نمی‌دانم مصاحبه‌ حسن‌پور با پاسارگاد را خوانده‌ای یا نه؟ حرف‌های حسن‌پور داستان زندگی من است؛ کافی‌ست به جای تقی‌زاده اسم من و به جای گل‌گهر اسم مادرت را بگذاری!
همان‌طور که حسن‌پور گفته، ماجرا این‌گونه بود که یک نامردی توی فامیل مادرت شایعه کرد که اگر من نباشم، مادرت با یکی از فامیل خودش ازدواج می‌کند و دامادشان بومی می‌شود. جوان‌های فامیل مادرت که تا آن روز به من عموجان می‌گفتند، به اسم حمایت از بومی‌سازی شروع کردند به زدن زیرآب!
بعد گفتند فلانی اهل توسعه نیست! درحالی‌که این من بودم که مادرت را پیش جراح عمل زیبایی بردم تا لب و گونه و غیره‌اش توسعه پیدا کند و شبیه جنیفر لوپز بشود! حتا از آن‌جا که جوان‌گرایی نقش به‌سزایی در توسعه دارد، مادرت را بوتاکس کردند!
یادم هست وقتی مادرت تو را و آن برادر دوقلوی الدنگت را 9 ماهه حامله بود،‏ از بس می‌خورد، آن‌قدر توسعه پیدا کرده بود که از در تو نمی‌آمد! قرار بود در راستای اشتغالزایی هی بچه تولید کنیم و بفروشیم به مافیای صنعت گداپروری! اما گفتند فروش نوزاد یک‌روزه مصداق خام‌فروشی است! من هم برای جلوگیری از خام‌فروشی، نوزادها را گذاشتم توی آفتاب تا بپزند اما به علت گرم شدن ناگهانی هوا، تمام نوزادها جزغاله شدند و سوختند! رقیبان هم شروع کردند به انتقاد که فلانی فرصت‌سوزی کرده!
خلاصه رقیبان باعث بدبینی مادرت به من شدند و او هم من را تحریم کرد. من هم برای دور زدن تحریم‌های مادرت رفتم و با یک دختر دیگر ازدواج کردم! تازه آن موقع بود که فهمیدم دور زدن تحریم چه هزینه‌های‌ سنگینی دارد!
پرسیده‌ای که آیا علیه من و مادرت کودتا شد؟ همان‌طور که حسن‌پور گفته، کودتا این است که داری توی خانه‌ات کارت را انجام می‌دهی اما یکهو می‌بینی توی کوچه هستی و یک نفر دیگر دارد توی خانه‌ات ادامه کار تو را انجام می‌دهد! پس کودتا نبوده چون من را به زور با میل خودم انداخته بودند توی تیمارستان و حتا نتوانستم در مراسم عروسی مادرت و معارفه شوهر مادرت حاضر شوم!
ما از این شواهد غیرقابل انکار نتیجه می‌گیریم این دولت بود که من را از مادرت جدا کرد! من، مادرت، شوهر مادرت و حتا رقیبان توسط دولت اغفال شدیم! پس دخترم! یادت باشد هرکه تو را اغفال کرد، دولت است حتا اگر دولت نباشد!
قربان تو، پدر اغفال‌شده‌ی دولتی و دیوانه‌ات!