پنج شنبه, 27 تیر 1398

هفته‌نامه شماره 566:  24 تیر 1398

به مناسبت 18 آگوست، روز جهانی عکاس؛

گشایش نمایشگاه گروهی عکس «عکاسان سیرجان»

 گروه خبر:‌ ‌نمایشگاه گروهی عکاسان سیرجانی به مناسبت روز جهانی عکاس دوشنبه هفته آینده در نگارخانه فرهنگسرای شورا افتتاح می‌شود.

چند هفته قبل نشریه پاسارگاد با همکاری خانه عکاسان سیرجان با انتشار فراخوانی در نشریات، بیلبوردهای شهری و فضای مجازی از همه عکاسان سیرجانی دعوت کردند با فرستادن عکس در نمایشگاه عکاسی با موضوع آزاد شرکت کنند. پس از انتشار فراخوان، 144عکاس سیرجانی آثار خود را به دبیرخانه این نمایشگاه ارسال کردند. آثار رسیده به دبیرخانه شامل 571 عکس بود که هیات انتخاب این نمایشگاه با تصمیم گیری از هر عکاس تنها یک عکس برای نمایش در نمایشگاه انتخاب کردند.

امین ارجمند دبیر جشنواره گفت: برخی از عکاسان به دلیل رعایت نکردن قوانین فراخوان و یا مناسب نبودن برخی آثار از نظر دید هنری و یا نداشتن کیفیت لازم جهت ارائه نتوانستند به نمایشگاه راه بیابند.

به گفته‌ی وی آثار رسیده در دو سایز 45*30 و همچنین 30*20 سانتیمتر به نمایش گذاشته می‌شوند. وی افزود: در این نمایشگاه شاهد عکس‌هایی از عکاسان با تجربه و عکاسان نوپای سیرجانی هستیم که با موضوع آزاد شرکت کرده‌اند. ارجمند هدف از برگزاری این نمایشگاه را علاوه بر گرامیداشت روز عکاس، مقدمه و سرآغازی برای برگزاری سالانه‌های عکس در سال‌های آینده که به صورت منظم و منسجم در سیرجان برگزار شود، عنوان کرد. این نمایشگاه دوشنبه هفته آینده در نگارخانه راز فرهنگسرای شوراافتتاح می‌شود وعلاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت8تا13 و ۱۶ تا 20 از آن بازدید کنند.