پنج شنبه, 27 تیر 1398

هفته‌نامه شماره 566:  24 تیر 1398

‌اکبر محیاپور رییس  اداره آموزش‌وپرورش: 

مدرسه شهید الله‌دادی مسکن‌های مهر امسال دانش‌آموز می‌پذیرد 

 گروه خبر:‌ ‌چند سالی است که تعداد زیادی از شهروندان در مسکن‌های مهر در نجف‌شهر ساکن شده‌اند. نداشتن مدرسه یکی از مشکلات اساسی این محله بود. امسال برای اولین بار مدرسه ابتدایی دور اول در این محله راه‌اندازی شده است. اکبر محیاپور رییس اداره آموزش‌و‌پرورش با اعلام این خبر می‌گوید: « مدرسه شهید الله‌دادی 2 طبقه و 12 کلاس دارد که با توجه به اینکه هنوز مدرسه دخترانه مسکن‌های مهر تکمیل نشده است امسال یک طبقه آن به مقطع ابتدایی دور اول پسرانه و طبقه دیگر هم به ابتدایی دور اول دخترانه اختصاص داده شده است و از اول مهرماه شروع به کار می‌کند.»

محیاپور در توصیه به والدینی که تصور می‌کنند قرار است کلاس‌های این مدرسه مختلط برگزار می‌شود گفت: «اولا که این مدرسه در دوره اول ابتدایی است که هنوز بچه‌ها به سن تکلیف نرسیده‌اند و مطمئنا این مدرسه مختلط نخواهند بود. کلاس‌ها و سرویس بهداشتی کاملا مجزا هستند و قرار است حیاط‌ها هم جدا شوند.» رییس اداره آموزش و پرورش در توضیح بیشتر افزود: «در مساکن مهر یک مدرسه دخترانه در حال ساخت است که در حال حاضر در مرحله سفیدکاری است که به محض تکمیل مدرسه دخترانه جابه‌جا می‌شود که حتی ممکن است در نیمه‌های سال آن مدرسه راه بیفتد.»   

اکبر محیاپور درباره کادرآموزشی این مدارس این اطمینان را داد که تمام معلم‌ها از بین معلمان موفق انتخاب شده‌اند: «تمام معلمان جدید همه فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان هستند و هیچ فرقی از نظر سطح کیفی آموزش بین این مدرسه و مدارس داخل شهر وجود ندارد.» وی از والدین آن منطقه خواست دانش‌آموزان را در این مدرسه ثبت‌نام کنند و مطمئن باشند از نظر آموزشی هیچ تفاوتی با بهترین مدارس شهر ندارد.