شنبه, 08 آذر 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۹ | ۲۶ آبان ۱۳۹۹

 

 

تتلو غیابی محاکمه می‌شود

ایسنا: سخنگوی قوه قضاییه با اعلام خبر تشکیل پرونده برای سایت «سکه ثامن» گفت که معلوم نیست متهم پرونده از کشور خارج شده یا نه اما او در دسترس نیست. ولی برخی خبرها هست که او از کشور خارج شده است. البته به صورت غیابی رسیدگی انجام می‌شود. اینکه جرمی در این پرونده  واقع شده یا خیر باید رسیدگی شود. وی در پاسخ به سوالی در  رابطه با صحبت‌های اخیر امیرحسین مقصودلو (تتلو)  گفت: درباره  فردی که گفتید عنوان مجرمانه‌ای داشته و دادستان برای آن پرونده تشکیل خواهد داد و بصورت غیابی محاکمه می‌شود.

در حادثه حمله تروریستی سهل‌انگاری مشهود است

عصرایران: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که در حادثه حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی در اهواز سهل‌انگاری مشهود بوده و قابل قبول نیست. حشمت‌الله فلاحت پیشه اعلام کرده که اعضای کمیسیون امنیت ملی، فردا برای بررسی موضوع راهی خوزستان می‌شوند. استاندار خوزستان هم می‌گوید برای بررسی اینکه چه نهادی در تأمین امنیت مراسم روز گذشته رژه اهواز قصور داشته، نهادهای مختلفی برای بررسی مسئله به اهواز آمده‌اند. شریعتی می‌گوید این مراسم، یک برنامه نظامی بوده است و هماهنگی‌ها  با دستور ستاد کل میان خودشان انجام شده است.

بر زخم‌ها نمک نپاشیم

پاسارگاد: حسام الدین آشنا در واکنش به فیلم منتشر شده از وزیر بهداشت در کانال تلگرامی‌اش نوشت: با مردم دردمندمان بهداشتى‌تر سخن بگوييم. شوخى‌هاى بامزه‌مان را بگذاريم براى محافل خودمانى‌تر. ‏بر زخم‌ها نمك نپاشيم. چند روز پیش در مراسمی پیرمردی از دردش و هزینه سنگین فیزیوتراپی مقابل وزیر بهداشت شکایت می‌کند،  وزیر بهداشت در پاسخ می‌گویدخودت فیزیوتراپی کن، پیرمرد می‌گوید من بلد نیستم، وزیر بهداشت می‌گوید بلد بودن نمی‌خواهد بمال دیگه! 

کل کاروان رئیس جمهور در سفر به نیویورک 40 نفر است

پاسارگاد: پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در توئیتر خود نوشت: کل کاروان رئیس جمهور در سفر به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ۴۰ نفر است. از هیات رسمی و همراه گرفته تا تیم حفاظت و رسانه و تشریفات. این تعداد محدود طی دهه‌های گذشته بی‌سابقه بوده است. نه از صدنفر و نه از دو میلیون دلار کذایی خبری نیست.