چاپ

 فیلم‌های خاص برای  مخاطب خاص اکران می‌شود

 پاسارگاد

روز شنبه سینمای هنر و تجربه در سیرجان افتتاح شد. در روز افتتاحیه، فیلم ترومای سرخ به کارگردانی اسماعیل میهن‌دوست با حضور این کارگردان به نمایش درآمد. 

محمد‌جواد علیزاده مسئول دفتر سینماگران جوان سیرجان در رابطه با سینمای هنر و تجربه گفت: سینمای هنر و تجربه با هدف دیده شدن فیلم‌های هنری و یا به عبارت بهتر فیلم‌های مستقل که ممکن است در گروه سینماهای آزاد جایی برای‌شان نباشد و کمتر دیده شوند، راه افتاده است. به عبارتی فیلم‌های خاص برای  مخاطب خاص اکران می‌شود. علیزاده گفت: اگر نسبت به فیلم‌های بدنه بسنجیم، این نوع سینما مخاطب کمتری دارد اما از لحاظ بصری، محتوایی و زیبایی‌شناسانه به مراتب از فیلم‌های جریان غالب و گیشه‌ای دارای اهمیت بالاتری هستند.

به گفته وی این گروه سینمایی در شهر ما دارای مخاطب هستند و ما می‌دیدیم افرادی که برای دیدن این گونه فیلم‌ها به شهرهای دیگر می‌رفتند. بعد از پیگیری‌های زیاد از طریق اداره ارشاد و نماینده هنر و تجربه در کرمان بالاخره این اتفاق هنری در سیرجان رخ داد و قرار بر این شد که سینمای هنر و تجربه حداقل در هفته یک یا دو سانس را به اکران این فیلم‌ها اختصاص بدهد. علیزاده ادامه داد: هنوز جدول پخش و روز اکران فیلم‌های این گروه مشخص نیست و به محض مشخص شدن به اطلاع عموم می‌رسد.

وی در پاسخ به این سؤال که سینما قدس بزرگ است و برای اکران این فیلم‌ها مشکلی ایجاد نمی‌شود؟ گفت:‌ اگر سینما کوچک‌تر بود برای پخش فیلم‌های هنر و تجربه خیلی مناسب‌تر بود ولی الان چاره‌ای نیست و گزینه دیگری وجود ندارد. 

به گفته‌ی علیزاده در رفسنجان یک خیر سینمای جدید و استانداردی را به اسم سینمای امین ساخت و آن را در اختیار بخش مستقل و فرهنگی قرار داد. اگر افراد خیری که دل در گرو آموزش و درمان و مکان‌های مقدس دارند به سینما به عنوان عنصر تقویت کننده فرهنگ نگاه کنند، می تواند بسیاری از معضلات شهری را حل کند و اگر خیران در این راستا سرمایه‌گذرای کنند،  بسیار استقبال می‌کنیم.