دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد

ایسنا: معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا در مورد مدارای دستگاه قضا با مسئولان سابق کشور از جمله احمدی‌نژاد که اتهاماتی را علیه این دستگاه مطرح کرده اند، گفت: قبول دارم با بعضی از افراد برخورد نشده اما مطمئن باشید با هر کسی که مرتکب جرمی بشود رسیدگی خواهد شد. به قول معروف« دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد».

ما در برخورد با مفسدان در عمل چیزی نمی‌بینیم

جماران: حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی از تعلل دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی به شدت انتقاد کرد و گفت: مدت‌هاست گفته می‌شود با مفسدان اقتصادی برخورد می‌کنیم اما در عمل چیزی نمی‌بینیم. باید در رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی تسریع شود. وی افزود: یکی از دلایل این است که تشریفات زیادی در رسیدگی به پرونده‌های قضایی وجود دارد، امیدواریم نتیجه اجازه رهبر انقلاب در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی را ببینیم. در این مسیر نیروی انتظامی باید با ملایمت و قاطعیت برخورد کند تا اسباب بهانه‌جویی برای دیگران فراهم نشود.

توقیف حساب زیباکلام

خبرفارسی: صادق زیباکلام اظهار داشت که به دستور مقام قضایی امروز صبح حساب وی را که در رابطه با جمع‌آوری کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود، مسدود کرده اند. وی اضافه نمود شخصا از این اقدام قوه قضاییه خیلی خوشحالم و قبلا هم گفته بودم یک گوسفند نذر کرده ام که دادستان حسابم را ببندد. اما به واسطه دفاع از اهالی دهکده امید و هموطنانی که به این حساب پول ریخته‌اند، هم به ریاست محترم قوه قضاییه اعتراض خواهم‌نمود و هم به کمیسیون اصل ۹۰مجلس شکایت خواهم کرد.

مجلس از مصوبه خود درباره CFT کوتاه نمی‌آید

خبرفوری: حشمت‎الله فلاحت‌‎‎پیشه با بیان اینکه تصمیمی که امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره CFT اتخاذ کردند براساس برگزاری نشست‎های متعدد بود، درباره امکان رد CFT از سوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: هنوز که مصوبه CFT از سوی مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان ارسال نشده است اما اگر شورای نگهبان نظر متفاوتی را نسبت به این مصوبه اعلام کند در آن صورت باتوجه به اصرار نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام باید به عنوان مرجع حل اختلافات مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان وارد عمل شود.