چهارشنبه, 07 خرداد 1399

هفته‌نامه شماره 605:  29 اردیبهشت  ۱۳۹۹   

 

 

صدرنشینی اتفاقی نیست

 امین شول زیدآبادی

گل‌گهر سیرجان این روزها صدرنشین لیگ دسته اول فوتبال کشور است و با بازی‌های زیبا و چشم‌نواز دل هر فوتبالدوستی را به دست می‌آورد. وینکو بگوویچ که سومین سال حضورش را در سیرجان تجربه می‌کند این فصل را با اقتدار بهتری آغاز و امید به صعود را در دل هواداران سیرجانی زنده کرده است. 

سفید و آبی‌پوشان سیرجانی هر چند که دو فصل قبل بهترین شرایط را برای صعود به لیگ برتر از دست دادند و در فصل قبل دچار حواشی ناخواسته‌ای شدند اما در این فصل عزم خود را جزم کرده‌اند تا با استفاده از تجربه این دو فصل و پوشش نقاط ضعف گذشته، شرایط را برای یک جشن تاریخی مهیا کنند.

حفظ شاکله اصلی تیم، اضافه شدن چند مهره کلیدی، آرامش و تمرکز حاکم بر تیم و تقویت کادر فنی اتفاق‌های خوبی است که در این فصل گل‌گهر را به عنوان مدعی اول صعود به لیگ برتر مطرح کرده است.

در کنار این موارد باید به حمایت خوب هواداران سیرجانی و تقویت بنیه رسانه‌ای باشگاه نیز اشاره کرد. پیش از این و در دو فصل گذشته حمایت هواداران سیرجانی با این پیش‌زمینه که گل‌گهر قصد صعود ندارد، چنگی به دل نمی‌زد اما در این فصل هواداران با اطمینان به اینکه باشگاه و مجموعه گل‌گهر بنا را بر صعود تیم گذاشته‌اند و بازی‌ها به ورزشگاه امام علی(ع) انتقال یافته، حمایت پرشورتری کرده و این حمایت هفته به هفته بهتر هم شده است. 

اینکه امروز گل‌گهر صدر جدول لیگ را تصاحب کرده موضوعی نیست که بر حسب  اتفاق رقم خورده باشد و قطعا زحمات و برنامه‌ریزی‌های زیادی روی این موفقیت صورت گرفته است. با این نگاه می‌توان به ادامه فصل و در نهایت پایان فصل امید زیادی داشت و زمینه را برای موفقیت تیم فراهم کرد. حضور و حمایت رسانه‌های محلی نیز قطعا در پر شدن سکوهای ورزشگاه امام‌علی(ع) سیرجان نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

اگر در فصل های گذشته شاهد صعود تیم هایی چون نساجی مازندران‌ ، نفت مسجد‌سلیمان و سپید‌رود رشت به لیگ برتر بودیم بدون تردید مهم‌ترین شاخصه و پشتوانه این صعود حضور پرشور هواداران در ورزشگاه‌ها و ایجاد انگیزه برای بازیکنان و عوامل تیم و باشگاه بود.

پر شدن سکوهای ورزشگاه به هر تیمی شخصیت و هویت، جایگاه و اعتبار می‌بخشد و این جایگاه و شخصیت در نهایت و در روزهای سرنوشت‌ساز به کمک تیم می‌آید و اتفاقات تاریخی را رقم می‌زند.

در هر حال تا پایان فصل راه پر‌فراز و نشیبی پیش روی گل‌گهر است و هواداران سیرجانی می‌توانند شرایط را برای موفقیت نهایی و مطرح شدن نام سیرجان در نقشه جغرافیای فوتبال ایران فراهم کنند.