4 ماه است که بیکاریم

 تعدادی از کارکنان شرکت تامین آتیه گهرزمین به دلیل پرداخت‌نشدن حقوق‌شان تجمع کردند

 گروه خبر

تعدادی از کارکنان شرکت آتیه گهرزمین صبح شنبه مقابل این شرکت تجمع کردند. یکی از کارکنان شرکت تامین آتیه با ارسال پیامی به پاسارگاد، نوشته بود؛«ما تعدادی از رانندگان شرکت تامین آتیه کارکنان گهرزمین هستیم که به دلیل بی‌تدبیری و دعوای شخصی میان مدیران شرکت تامین آتیه و شرکت گهر‌زمین حدود 60 نفر بیکار شدیم. الان حدود 4 ماه است که بیکاریم و زندگی همه مختل شده است.حتی تعدادی از نیروها به نمایندگی از همه به فرمانداری و اداره کار هم مراجعه کردند. از هیچ یک پاسخی دریافت نکردیم. ولی الان دیگر کارد به استخوان رسیده دیگه تحمل خجالت جلوی خانواده‌مان را نداریم و قصد داریم که در هفته آینده در شرکت گهر‌زمین و فرمانداری و اداره کار و حتی دفتر نماینده شهر تجمع کنیم».

مدیرعامل شرکت آتیه گهرزمین در گفت‌وگو با پاسارگاد با بیان اینکه ما کسی را اخراج نکردیم، گفت: «کارکنان درست می‌گویند همه این اتفاقات به خاطر لجبازی مدیران گهرزمین با شخص بنده و علت آن هم کاملا مشخص است که یک بار همه موارد را در مصاحبه‌ای با نشریه پاسارگاد مطرح کردم و به خاطر همین مصاحبه به دادگاه هم کشیده شدم.» 

او گفت: از 5 مرداد کل حقوق مرداد کارکنان را به صورت کامل یعنی حقوق و کارانه را پرداخت کردیم. البته آن زمانی که آقای گلسرخی مدیرعامل بودند آمده قرارداد این 60 نفر را تا آخر سال بسته است. درحقیقت شرکت تامین آتیه مجبور است حقوق این 60 نفر  را تحت هر شرایطی بدهد و چاره‌ای ندارد چون قرارداد دارند. علاوه بر حقوق مرداد، حقوق شهریور و  بیمه شهریورماه و مهرماه‌شان هم پرداخت شد. حقوق مهرماه‌شان را هم تا آخر همین هفته پرداخت می‌کنیم.

برجسته با اشاره به اینکه پس از انتخاب اینجانب به عنوان مدیرعامل تامین آتیه، شرکت گهرزمین حتی ماشین‌آلات‌مان را هم توقیف کرد، گفت:وقتی ماشین‌آلاتی نباشد من حقوق کارکنان را از کجا بیاورم بدهم. ما رفتیم دادگاه شکایت کردیم دادگاه‌مان 21 آبان برگزار و به ما رای دادند و گفتند شرکت گهرزمین باید خسارت خوابیدن ماشین‌‌آلات را بدهد. در حال حاضر رای در مرحله کارشناسی است، 22 آبان یعنی یک روز بعد از دادگاه گهرزمین نامه‌ای را به من داده است که ظرف مدت یک ساعت بیایم ماشین‌آلات را ببرم، من 22 آبان ماشین‌آلات را به تدریج خارج کردم، با توجه به اینکه گیر آوردن کار در منطقه مشکل است، پس از پرس‌و‌جو  در  250کیلومتری جاده بندرعباس در معدن سیاهوکار گیر آوردم، به نیروها اعلام کردیم شما محل کارتان آنجاست، از اول آذر هرکسی مایل هست آنجا بیاید. و هرکس هم دوست ندارد براساس قانون کار عمل کند. او با تاکید بر اینکه بنده براساس قانون عمل می‌کنم، اذعان داشت:  اگر قانون کار بگوید ما باید تا پایان قرارداد حقوق‌شان را بدهیم، می‌دهیم. و اگر گفت کارکنان باید از 1 آذر در محل جدید حاضر شوند که دیگر هیچ. ما هیچ خلافی تا امروز انجام ندادیم منتهی این لجبازی از سوی شرکت گهرزمین بود و چون مدیرعامل جدید مورد قبول آن‌ها نبود این اتفاقات رخ داد. او اظهار ناراحتی کرد و گفت: من هم برای کارکنان ناراحتم اما هیچ کاری از دستم برنمی‌آید. تا الان 4 ماه حقوق این‌ها را از جیب دادیم و از این پس هم طبق قانون عمل می‌کنیم. به گفته وی شرکت تامین آتیه در شرکت گهرزمین بالاترین حقوق را می‌پرداخت؛ «البته پیشنهاد خودم هم بود گفتم علاوه بر حقوق باید کارانه هم پرداخت شود. سایر مزایای رفاهی هم پرداخت می‌شد. برای همین چون آینده‌شان از دست رفته است، ناراحتند.» 

رییس اداره تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی با بیان‌اینکه شرکت تامین آتیه یک شرکت پیمانکاری است که مدتی پیمانکار شرکت گهرزمین  بوده و همکاری‌شان خاتمه پیدا کرده است، گفت: بعد از خاتمه کار شرکت تامین آتیه نیروهای شرکت بلاتکلیف ماندند و در حال حاضر 60 نفر بیکار شدند. هادیان با تاکید بر اینکه در حال رایزنی هستیم تا مشکلات کارکنان را برطرف کنیم، گفت:تا امروز جلسات مختلفی در فرمانداری و کمیسیون کارگری برگزار شد و همین دیروز با آقای پوریانی مدیرعامل شرکت گهرزمین صحبت کردیم و ایشان قول دادند حقوق و مزایای کارکنان را تا آخر آبان‌ماه بپردازند. به گفته هادیان طبق قراردادمحل کار نیروها معدن 3 گهرزمین بوده است و امکان جابه‌جایی نیروها بدون رضایت‌شان وجود ندارد؛«از طرفی چون قرارداد تامین آتیه با شرکت گهرزمین به اتمام رسیده و پروژه تمام شده است نمی‌توانیم بگوییم چون نیروها تا پایان سال قرارداد دارند باید حقوق‌شان تا پایان سال پرداخت شود. چون براساس ماده 21 قانون کار یکی از دلایل پایان کار خاتمه کار است. به هر صورت ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا حقی از نیروها تضیع نشود و امروز دوشنبه جلسه‌ای برای رسیدگی به این مشکل در کمیسیون کارگری برگزار خواهد شد».