کشف 94 خودروی سرقتی

 گروه حوادث

در هشت ماهه ابتدایی سال جاري 179دستگاه وسيله نقليه مسروقه كشف شده است. 

سرهنگ محمد رضا ايران نژاد فرمانده انتظامی سیرجان گفت: مشاركت عمومي در بسط و گسترش امنيت اجتماعي و كاهش وقوع جرائم بسيار مهم و تاثير گذار است. وي ادامه داد: با تلاش شبانه روزي پليس و در سايه همكاري خوب مردم در شهرستان سيرجان پليس موفق به كشف 179 دستگاه وسيله نقليه كه شامل 94 خودرو و 85 موتورسيكلت مسروقه در هشت ماهه سال جاري شده است. ايران نژاد با اشاره به اهميت آموزش همگاني در پيشگيري از وقوع جرائم اظهار داشت: آموزش همگاني، تنها راه مقابله با ناهنجاري‌ها، كاهش جرایم و معضلات اجتماعي است. اين مقام انتظامي ضمن تقدير از همكاري صميمانه شهروندان سيرجاني با پليس گفت: اميد است در سايه همكاري و تعامل سازنده مردم و پليس شاهد امنيت پايدار در سطح جامعه باشيم. 

کشف کالای قاچاق

فرمانده انتظامي سيرجان از كشف بيش از 500 عدد كالاي قاچاق خبر داد. 

سرهنگ محمد رضا ايران نژاد با اعلام اين خبر گفت: ماموران پليس آگاهي اين شهرستان روز جمعه هنگام كنترل خودروهاي عبوري از پاسگاه گلستان به يك خودرو مشكوك شده و آن را متوقف كردند. 

به گفته وی در بازرسي از اين خودرو بيش از 500عدد كالاي قاچاق كه شامل البسه و كفش و پارچه قاچاق است كشف شد. 

فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان بيان كرد: در اين عمليات يك قاچاقچي دستگير و به همراه كالاي قاچاق كشف شده تحويل تحويل اداره گمرك شده است.

کلاهبرداری به بهانه فروش سگ

 گروه حوادث

فردی که به بهانه فروش سگ کلاهبرداری کرده بود از سوی پلیس فتا شناسایی شد و تحت پیگرد قرار گرفت. 

سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی سیرجان در مورد این خبر گفت: چند روز پیش یک نفر به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت: چندی پیش آگهی فروش یک قلاده سگ قره‌دریجانی را در اینستاگرام و تلگرام دیدم. با شماره تلفن تماس گرفتم و آن فرد گفت مبلغ 15 میلیون ریال به حساب واریز کنید و من هم واریز کردم. قرار بود یک روز بعد از واریز پول سفارش را ارسال کند. چند روز گذشت و او سگ را نفرستاد. من با شماره تلفنش تماس گرفتم و به او گفتم اگر سگ را نمی‌فرستید پول را پس بدهید. اما او تلفن خود را خاموش کرده است. سرهنگ ایران‌نژاد گفت: پس از شکایت پلیس فتا موضوع را پیگیری و فروشنده سگ را در اصفهان شناسایی کرد. در همین رابطه سروان مرتضی صفی‌پور رئیس پلیس فتا سیرجان گفت: کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی شایع است و ما از شهروندان می‌خواهیم از سایت‌های معتبر خرید کنند و یا اگر آگهی را در سایت می‌بینند حتما جنس را مشاهده و سپس خرید کنند.