آرزوی آزاد کردن مشروب و حجاب را به گور می‌برید

عصرایران: خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز حرف از آزاد کردن مشروبات الکلی است، فردا می‌گویند بی‌حجابی را آزاد کنید و پس فردا هم می‌گویند اسلامی بودن نظام را به رفراندوم بگذارید، اما بدانید که آرزوی‌تان را به گور می برید.آیت‌الله سید احمد خاتمی با بیان اینکه مراقب باشید که انحراف ذره ذره شکل می‌گیرد نه یک باره، گفت: یکی از افراد در روزنامه ای که از دولت تغذیه می کند می نویسد که چون این مشروبات الکلی تقلبی جان برخی را گرفته است بیایید و مشروبات الکلی را آزاد کنید. پشت این قضیه، جریانی را می بینم که به دنبال اسلام زدایی است.

تایرهای بی‌کیفیت چینی با جان مردم بازی می‌کنند

ایرنا: «مصطفی تنها» سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر، دلیل ترکیدن تایر ماشین‌ها را در بی‌کیفیت بودن آنها خلاصه می‌کند. او می‌گوید عموما تایرهایی که با ترکیدن باعث فاجعه انسانی در جاده‌های ایران شده‌اند، تولید چین هستند. مصطفی تنها در رابطه با مقایسه کیفیت تایر ایرانی و خارجی گفت: تاکنون یک بررسی علمی‌در این خصوص صورت نگرفته است. اما لاستیک‌های تولید داخل عموما بعد از تولید، 4 سال گارانتی دارند که این نشان دهنده اطمینان تولید کننده به تولیدات خود است. در کشورهای صنعتی میزان گارانتی تایرها 5 سال است.

تحریم‌ها بازار صادرات زعفران ایران را رونق داد

تارنمای شبکه خبری «الجزیره» نوشت: تحریم های آمریکا به بازار صادرات زعفران ایرانی که در تولید عطر تا دارو مورد استفاده قرار می گیرد، رونق بخشیده است. الجزیره در ادامه نوشت: یک تاجر زعفران در کنفرانسی که به میزبانی دانشگاه تربت حیدریه برای کارشناسان صنعتی برگزارشد ، در این باره گفت که «ما اصلی ترین تولیدکننده و صادرکننده زعفران در جهان هستیم و جایگزینی وجود ندارد. مطمئنیم که محصولات ما به هر طریق ممکن، صادر خواهند شد.»

خداحافظی بازنشستگان در نهاد ریاست جمهوری

عصرایران: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، رییس جمهوری و رییس دفتر او با استعفای جمعی از مقامات نهاد ریاست جمهوری موافقت کرده اند. این افراد عبارتنداز: مسیح مهاجری: از نمایندگی رییس جمهور در دانشگاه مذاهب اسلامی، علی یونسی از سمت دستیاری رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها، اکبر ترکان :از مشاورت رییس‌جمهور در احیای بافت‌های فرسوده، سید رضا اکرمی از سمت مشاورت رییس دفتر رییس‌جمهور، علی جنتی از سمت مشاورت رییس دفتر رییس جمهور، بهمن حسین پور از سمت معاونت تشریفات، محسن محبی از سمت ریاست مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست‌جمهوری