دوشنبه, 25 شهریور 1398

هفته‌نامه شماره ۵۷۳:  ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

پروژه های ورزشی نیمه‌تمام تکمیل می‌شوند

 گروه خبر

جلسه شورای ورزش شهرستان با حضور امام‌جمعه، فرماندار، مدیر کل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ، مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان و جمعی از مسئولین و روسای هیات های ورزشی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه سیرجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان، این جلسه با تمرکز بر توسعه ورزش همگانی و پیگیری تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام شهرستان برگزار شد. امام‌جمعه جسم و روح را امانت خدا دانست و گفت: وظیفه ما پرورش این امانت است و این امر میسر نمی‌شود مگر با ورزش. وی ادامه داد: بحث ورزش و تاثیر آن بر مقابله با تهاجم فرهنگی و حفظ جوانان از آفت‌های بسیار مهم است و در این راستا بایستی به ورزش‌های همگانی توجه بیشتری کرد.

فرماندار نیز در بخشی از سخنان خود با اشاره به حضور موفق تیم‌های ورزشی سیرجان در سطح کشوری گفت: ورزش شهرستان سیرجان رو به پیشرفت است و با این حجم پیشرفت بایستی شاخص سرانه فضای ورزشی در شهرستان افزایش پیدا کند. کما اینکه این سرانه نسبت به سال گذشته 10 سانتی‌متر افزایش داشته که جای امیدواری است.

وی افزود: همچنین تمامی طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی در دهیاری‌ها و روستاهای شهرستان بایستی پیگیری شوند . در این مناطق و به منظور تسریع روند انجام پروژه‌ها، زمین رایگان واگذار خواهد شد.

همچنین مدیر‌کل ورزش جوانان استان از افزایش 80 درصدی عملکرد این مجموعه نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: با این افزایش عملکرد جایگاه استان کرمان از رتبه 28 به رتبه 13تغییر یافته که اتفاق خوشایندی است.  وی خاطرنشان کرد: در سیرجان اقدامات ورزشی بسیار خوبی انجام می شود اما هنوز جای کار بسیار دارد و بایستی در کنار اعتبارات دولتی از توان معین‌های اقتصادی شهرستان استفاده و برای ورزش شهرستان یک بودجه هدفمند ورزشی تعریف کرد.

مدیر‌کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان جایگاه استان کرمان را خوب عنوان کرد و گفت: استان کرمان ورزش‌خیز است و مسئولان استان بایستی به دنبال ایجاد نشاط اجتماعی در خانواده ها باشند تا ورزش در سبد خانوارهای کرمانی قرار گیرد. وی تصریح کرد: احیای ورزش‌های بومی محلی در کرمان می‌تواند یکی از راهکارهای اساسی در توسعه ورزش استان باشد. همچنین توجه به ورزش همگانی بایستی در دستور کار قرار بگیرد از این رو از کلیه طرح‌هایی که در زمینه توسعه ورزش همگانی ارایه شود استقبال می‌شود. در ادامه جلسه مسئولان هیات‌های ورزشی شهرستان مشکلات خود را مطرح و در پایان از مدیر‌عامل شرکت آرمان گهر سیرجان به عنوان حامی ورزشی شهرستان تقدیر به عمل آمد.