شرط برای بازگشت؟

پاسارگاد: احمدزیدآبادی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی گفت: محمدرضا باهنر برای بازگشت سید‌محمد خاتمی به عرصه سیاست شروطی را مطرح کرده است. مگر خاتمی می‌خواهد به عرصه سیاست برگردد که باهنر برای‌اش شرط هم تعیین می‌کند؟ در این شرایط می‌خواهد به کجا برگردد؟ برگردد که چه بکند؟ اگر بنا به برگشت باشد؛ به نظرم این خاتمی است که باید شرط تعیین کند نه طرف مقابلش! این ریخت از سیاست، دیگر متاعی نیست که به گمانم حتی خاتمی هم علاقه‌مند به بازگشت به عرصه آن باشد! تمام‌اش برای باهنر و دوستانش!

حجاب با شتاب در حال افول است

ایلنا: فرشته روح افزا،  مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در پاسخ به این سوال که آیا بعد از چهل سال توانسته‌ایم زنان و دختران را به باور حجاب برسانیم؟ گفت: حقیقت این است که دستگاه‌های مختلف در این زمینه به درستی عمل نکردند چرا که اگر این‌گونه بود، بیشتر بچه‌های ما به پوشش و رفتار حیامدارانه تجهیز بودند. روح‌افزا درباره پیش‌بینی‌اش آینده گفت: اگر با این روال پیش برویم و با این مدل قدم برداریم قطعا در این زمینه افت خواهیم کرد، چرا که در حال حاضر درباره حجاب با افول روبرو هستیم، اما قطعا این افول بیشتر خواهد شد.

رییس مجلس روز به روز رئیس‌تر می‌شود

خبرفوری: محمود صادقی نماینده تهران در مجلس در مناظره‌ای با احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در دانشگاه تهران گفت: که در همه کشورها رییس مجلس سخنگوی این نهاد است اما در ایران «رییس مجلس روز به روز رییس‌تر می‌شود». عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه گفت: «ما برای بهبود مجلس، اول باید نظام حزبی را بپذیریم. متأسفانه برخی از نمایندگان در ادوار گذشته خود باعث کاهش نقش‌شان شده‌اند».

تدوین طرح ممنوعیت «انتصاب اقوام درجه ۱ و ۲ مسئولان»

فارس: نماینده مردم تنکابن گفت: انتصابات فامیلی از درجه 1 و 2 مسئولان، چه با واسطه و بی واسطه ممنوع خواهد شد، این طرح این الزام را هم به وجود می‌آورد که اقربای درجه 1 و 2 فعلی هم باید پست‌های خود را ترک کنند.شمس‌الله شریعت‌نژاد گفت: قانون منع به کار گیری بازنشستگان باید در صداوسیما هم اجرا شود، دوستان اعتراضاتی بر روی این قضیه دارند،هنوز چند روزی باقی مانده است. جایگزینی افراد کار سختی است، دولت باید تعداد زیادی استاندار پیدا کند و نهادهای دیگر هم به همین صورت، پیدا کردن افراد در چنین سیستمی که ما داریم سخت است، ما هنوز بانک اطلاعات مدیران را در مملکت نداریم.