در راستای ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم شهری؛ 

نشست کمیسیون بند 20 برگزار شد

 گروه‌خبر

بلاخره پس از مدت‌ها میادین دام در حاشیه منازل مسکونی ساماندهی شدند. شهردار سیرجان از برگزاری نشست کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها خبر داد و گفت: «برای نخستین بار در راستای بررسی و رسیدگی و ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم شهری، میادین دام در حاشیه منازل مسکونی ساماندهی شدند.  رضا سروش نیا افزود: نشست کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها صبح روز شنبه با حضور اعضای کمیسیون (فرماندار ویژه شهرستان، دادستان، رییس شورای شهر سیرجان)، شهردار سیرجان، معاون خدمات شهری شهرداری سیرجان، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی و مدیران حقوقی شهرداری و طرفین دعاوی در راستای بررسی و رسیدگی میدان دام در حاشیه منازل مسکونی محدوده شهری و ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم شهری در شهرداری سیرجان برگزار شد. وی بیان کرد: بسیاری از واحدهای صنفی، کارگاهی، صنایع کوچک و صنایع تبدیلی به منظور توسعه شهری و گسترش مناطق در بافت‌های مسکونی قرار گرفته اند که زمینه ساز بروز برخی مشکلات برای شهروندان شده است.

همچنین سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سیرجان در این باره تصريح كرد: خسارات ناشی از انتشار آلاینده ها سلامت انسان ها را تهدید می کند و در حال حاضر انتقال اصناف آلاینده به خارج از محدوده شهر در دستور کار سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری است. سعید خاتم با اشاره به اقدامات انجام گرفته در ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم در سیرجان يادآور شد: صنوف مزاحم و آلاينده سیرجان شناسایی‌ شده‌ و با یک برنامه‌ریزی هدفمند در حال انتقال تدریجی این واحدها و ساماندهی بخشی از این مشاغل هستیم. در همین رابطه عصر روز شنبه هفته جاری شهردار سیرجان به‌ همراه رییس شورای شهر، دادستان سیرجان، رییس شبکه دامپزشکی، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان، معاون خدمات شهری شهرداری سیرجان و تنی چند از مسوولین شهری از محل های نگهداری و پرورش دام در حاشیه شهر و صنوف آلاینده بازدید کردند و روند رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

کشف 40 کیلوگرم تریاک

 گروه‌خبر

ماموران انتظامی سیرجان با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر جزیره کیش و شهرستان بافت 40 كيلوگرم ترياك را کشف کردند. فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان از دستگیری شش نفر قاچاقچی و توقیف چهار دستگاه خودرو در این عملیات خبر داد .  به گفته‌ی سرهنگ محمدرضا ايران‌نژاد ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر در راستاي اجراي طرح شناسايي و انهدام شبكه‌هاي قاچاق مواد مخدر و مبارزه با سوداگران مرگ در پي يك‌سري كارهاي اطلاعاتي،  با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر جزیره کیش و شهرستان بافت متوجه شدند شش نفر قاچاقچی قصد انتقال مقادیری مواد مخدر را به شهرهای شمالی کشور دارند. رییس پلیس سیرجان گفت: قاچاقچیان با یک دستگاه خودرو سواری قصد انتقال این مواد را داشتند که با تلاش ماموران این خودرو شناسایی شد. ماموران این خودرو را تعقیب کردند و در یک کارگاه مقدار 40 کیلوگرم تریاک کشف کردند. وی ادامه داد: در این رابطه چهار دستگاه خودرو توقیف و شش نفر متهم دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع  قضایی شدند. فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان در پايان از شهروندان خواست تا براي كاهش تبعات اجتماعي ناشي از مواد مخدر پليس را در دستگيري قاچاقچيان ياري كنند و هر گونه اخبار را از طريق سامانه 128 به پليس اطلاع دهند.

تشکیل كارگروه ويژه مقابله با جرائم ربا در کرمان

 ایسنا

دادستان عمومي و انقلاب مركز استان كرمان از تشكيل كار گروه ويژه مقابله با جرائم ربا در دادسراي عمومي و انقلاب مركز استان كرمان خبر داد و گفت: برخورد قاطع با رباخوران در دستور کار دادستانی قرار گرفته است؛ عرصه را بر حرام خواران تنگ خواهیم  ساخت . دادخدا سالاری اظهار کرد: با تشكيل بانك اطلاعاتي از رباخواران و تعيين قاضي ويژه امر مبارزه با اين جرم هدف گذاري و مديريت خواهد شد.ا

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: با اقدامات قضائي و مقابله اي اجازه نخواهيم داد قباحت اين فعل قبيح تنزل پيدا و به امري عادي در جامعه تبديل گردد. 

دادستان کرمان افزود: با توجه به تاكيدات دين مبين اسلام بر حرمت فعل ربا و اينكه خداوند متعال در هفت آيه از آيات قران كريم به صراحت بر حرمت ربا تاكيد  و ربا را در حكم جنگ با خدا و رسول تلقي فرموده اند و همچنين جرم انگاري اين فعل در قوانين جمهوري اسلامي ايران اين دادستاني من باب مقابله با جرم و وظيفه مدعي العمومي و از باب حفظ مصالح و منافع جامعه مقابله با اين پديده مجرمانه را در دستور كار قرار داده و با تشكيل كارگروه تخصصي ويژه با ربا خواران با قاطعيت برخورد و اين عرصه را براي حرام خواران تنگ خواهد ساخت .