هدردهنده نخست آب در دنیا هستیم

تابناک: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وقتی محیط زیست کشورمان را با کشور‌های آفریقایی و جهان سوم مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که آن کشور‌ها محیط زیست‌شان را برای نسل‌های بعد حفظ کرده‌اند، اما جای تأسف دارد و زیبنده کشور ما نیست که فرساینده نخست خاک در دنیا و هدردهنده نخست آب در جهان باشیم. عیسی کلانتری با بیان اینکه ما حافظ خوبی برای نسل‌های بعد از نظر منابع نبودیم، افزود:ما یک مشت درآمد نفتی مفت داشتیم و هر صنعتی را ایجاد کردیم بدون اینکه توجیه اقتصادی و فنی داشته باشند.

این تولید ملی است يا خالى كردن جيب مردم؟

پاسارگاد: بهرام پارسایی نماینده شیراز در واکنش به گران شدن غیر قانونی محصولات ایران خودرو در توییتر خود نوشت: مافیای خودروسازان ممنوعیت واردات یا وضع تعرفه‌های نجومی را با ادعای حمایت از تولید ملی، توجیه می‌کنند اما در عمل با گرفتن تمام بازار به شکل انحصاری محصولات بی‌کیفیت را باهر قیمتی به مردم تحمیل می‌کنند. این تولید ملی‌است یا گروگانگیریِ نیاز مردم و یا خالی کردن جیب‌شان.

افزایش 15 درصدی یارانه اقشار ضعیف

آفتاب: در بودجه سال 98 میزان یارانه نقدی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد و بهزیستی افزایش می‌یابد. سیدمحمد حسینی نماینده مجلس با اشاره به برنامه‌های دولت در بودجه سال 98 برای تعیین تکلیف یارانه‌‌های نقدی، گفت: رقم اختصاص داده شده در بودجه سال 98 از سوی دولت برای رفع فقر مطلق، نسبت به سال جاری، از 99 هزار میلیارد تومان به 142 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.او تأکید کرد رقم یارانه اقشار ضعیف نسبت به سال 97 بالغ بر 15 درصد افزایش می‌یابد.

خدا رحم کرد من رییس‌جمهور نشدم

فارس: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید: «فکر می کنید اگر رییس‌جمهور می‌شدید، وضع کشور بهتر از این بود؟» گفت: خدا رحم کرد من رییس‌جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود. حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی گفت:  ما همه مشکلات را محصول دشمنی دشمن نمی دانیم، بلکه ناشی ناکارآمدی مسئولان می دانیم.