واکنش محسن اسدی به گفت‌وگوی پاسارگاد با فرماندار سیرجان:

فرماندار جاهایی دست گذاشته که مهم نیست

 گروه خبر

محسن اسدی عضو سابق شورای شهر سیرجان نسبت به بخشی از مصاحبه هفته گذشته پاسارگاد با فرماندار سیرجان واکنش نشان داد. اسدی که به گفته‌های فرماندار در خصوص انتخابات شورای‌شهر اعتراض دارد می‌گوید: اصلا بحث خرید و فروش رای بحث کوچکی از تخلفاتی بود که در این انتخابات رخ داد و بخش اصلی اعتراض ما روی اتفاقاتی است که بعد از رای‌گیری در فرمانداری رخ داده است.

محسن‌اسدی با حضور در دفتر پاسارگاد با بیان اینکه بعد از تخلفات محرز در انتخابات شورای‌شهر سیرجان آقای فرماندار پاسخ شفافی به معترضان ندادند، می‌گوید: ما 30 نفر بودیم که بعد از انتخابات پیش فرماندار رفتیم و گفتیم شما چرا می‌گویید اتفاقی نیفتاده است و ایشان پاسخ شفافی به ما ندادند. ما اعتقاد داریم سر صندوق‌ها هیچ اتفاقی نیفتاده است چون در هر شعبه‌ای 12 نفر از طیف‌های مختلف نشسته است و رای مردم را به درستی اخذ کردند. حالا بیرون از حوزه چه اتفاقی افتاده است ما کاری به آن نداریم، ممکن است بیرون هرکسی رفته پول داده و رای خریده باشد. 

اسدی با اشاره به گفته‌های فرماندار در مصاحبه با پاسارگاد می‌گوید: آقای فرماندار در این مصاحبه جاهایی دست گذاشته است که خیلی مهم نیست. گفته است باید فرهنگسازی شود و تحزب باشد، ما هم این‌ها را می‌دانیم. اینکه آقای فرماندار گفتند مردم فرهنگ ندارند اتفاقا مردم خیلی  هم فرهنگ دارند. یک درصدی هستند که دست به چنین کارهایی می‌زنند حتی کسانی که مشکلات مالی هم دارند، چنین کاری نمی‌کنند. گاهی آدمی وضع مالی‌اش هم خوب است به این کار دامن می‌زند. یا بعضی‌ها فقط برای پول چنین کاری نمی‌کنند بلکه به خاطر منافع‌شان می‌کنند مثلا فلان جا زمین دارد به واسطه فلان عضو شورا می‌تواند تغییر کاربری دهد. اسدی همه این‌ها را گفت که به اینجا برسد: من حرفم این است چرا وقتی که در هر حوزه‌‌ی رای‌گیری صورتجلسه امضا می‌شود در فرمانداری قرائت نمی‌شود؟ چرا صورتجلسه هر حوزه‌ای را در اختیار ما نمی‌گذارند؟ صورتجلسه‌ای که به امضای 12 نفر رسیده است را به ما نشان نمی‌دهند؟ می‌گویند ما نداریم، مگر چنین چیزی می‌شود؟ می‌گویند بیایید فایل روی کامپیوتر را ببینید. این مورد تایید ما نیست.»  شما از آن‌ها خواستید که صورتجلسات را در اختیارتان بگذارند؟ «بله گفتیم اما نگذاشتند. اگر آقای فرماندار بگذارد ما دستش را هم می‌بوسیم. چرا بعد از انتخابات آقای حسن‌پور به وزیر کشور نامه می‌زند که انتخابات را باطل کنید. این نامه الان موجود است. جالب است در حالی که فرماندار می‌گوید تخلف نشده، نماینده شهر می‌گوید تخلف شده است. حتی در نامه آقای حسن‌پور آمده است صندوق یکی از حوزه‌ها مفقود شده است.» کدام حوزه بوده است؟ «من هم درست نمی‌دانم می‌گویند حوزه دانشگاه پیام‌نور بوده است. ما حتی می‌گوییم به مفقودی صندوق یا تغییر کد هم کاری نداریم فقط می‌گوییم صورتجلسات حوزه‌ها را در اختیار ما بگذارند. حتی این‌ها می‌گویند انتخابات سیرجان آنلاین بوده یعنی همزمان در وزارت کشور هم رویت شده است. گفتیم همان را در اختیار ما بگذارند، آن را هم قبول داریم». 

اسدی که در انتخابات شورای شهر چهارمین عضو علی‌البدل شده است می‌گوید: «‌بعد از انتخابات ما رفتیم کرمان اعتراض کردیم، متاسفانه آنجا هم جواب درستی به ما ندادند و پرونده را به تهران فرستادند. آقای مکی‌آبادی بعد از اینکه ما رفتیم تهران، نامه‌ای را در تاریخ یک تیر 96 منتشر کردند که نامه اعتراض در هیات نظارت مرکزی تهران بررسی شده است و هیات نظارت کشور این افراد-اعضای فعلی شورای شهر- را به عنوان اعضای اصلی و این چهار نفر را به عنوان اعضای علی‌البدل شورا معرفی کرده است.» او می‌گوید: «ما که زورمان نرسید اما شما از فرماندار بپرسید نامه اصلی شورای نظارت را در اختیار شما بگذارند، که به طور قطع نمی‌گذارند. در حالی فرماندار سیرجان در تاریخ یک تیر 96 چنین نامه‌ای زده است که رییس هیات نظارت مرکزی تهران در تاریخ 12 تیر 96  در خبری که هنوز هم روی سایت خانه ملت است، گفته؛ هیات مرکزی دارد موضوع انتخابات سیرجان را بررسی می‌کند. البته هنوز هم بررسی نکرده است. آن‌ هم به خواهش آقای حسن‌پور. بعد چه جوری آقای فرماندار قبل از هیات نظارت، انتخابات سیرجان را تایید کرده است؟ اگر هم بخواهد تایید کند باید در نامه بنویسید طبق این نامه، نامه هیات نظارت باید به امضای همه اعضای هیات نظارت برسد، صورتجلسه کنند و صورتجلسه را ارسال کنند.» او معتقد است؛ «اینکه یک دفعه می‌گویند دو نفر به شورای‌ شهر سیرجان اضافه می‌شود یا اینکه  آقای خواجویی شما می‌توانید در شورا باشید همه به خاطر کارهای آقای حسن‌پور است. او با بیان اینکه واقعا ظلم بزرگی کردند، تاکید می‌کند: «تخلف از این واضح‌تر که سر یک شهر کلاه گذاشتند. البته خودشان هم نمی‌دانند چه می‌گویند. مثلا آقای فرماندار در گفت‌وگو با نگارستان 6 خرداد 96گفته است؛ فیلمی که در فضای مجازی راجع به نحوه رای‌گیری الکترونیکی منتشر شد جعلی و ساختگی بود و عامل ساخت این فیلم شناسایی و دستگیر شد. یک ماه بعد آقای دادستان در تاریخ  10تیر 96 باز هم در گفت‌وگو با نگارستان می‌گوید: فیلمی که در خصوص تغییر کد یکی از کاندیداها منتشر شده بود در یک حوزه برای مدت کوتاهی- کمتر از ده دقیقه- اتفاق افتاده و کاغذ غیر‌اصلی در شعبه نصب شده بود که ما موضوع را بررسی کردیم و با رییس صندوق گفت‌وگو کردیم، فردی که فیلم را گرفته شناسایی و اظهارات وی را شنیدیم اما آنچه نتیجه کار ما بود اینکه آرای فرد اصلی بسیار بالاتر از آرای فردی بود که هنگام فیلم کدش اشتباه شده بود. این سخنان دقیقا دارد سخنان فرماندار را تکذیب می‌کند از یک طرف فرماندار می‌گوید فرد دستگیر شده و زندان است. از آن طرف دادستان محترم می‌گوید اظهارات فرد را شنیدیم.» 

وی افزود: «اصلا مگر چنین اشتباهی می‌شود می‌گویند ده دقیقه اصلا یک دقیقه باشد. وقتی در انتخابات شورای شهر با یک رای افراد جابه‌جا می‌شوند، نمی‌توان به راحتی از آن گذشت.» از نظر او اگر الان تکلیف انتخابات شوراها مشخص نشود سال آینده همین اتفاقات در انتخابات مجلس خواهد افتاد؛  محسن اسدی در پایان تاکید می‌کند؛ «برای دوره بعد اگر همین آقایان در راس باشند اصلا در انتخابات شرکت نمی‌کنم».