مسئولان ارشد شهرستان در جلسه شورای اداری تاکید کردند

تلاش برای برگزاری 22 بهمن باشکوه

 امام جمعه سیرجان: دشمن می‌گوید این هم حکومت اسلامی، این هم حکومت آخوندی، تا الان چه کرده است؟

 این همه گرانی، فساد، تورم و... این‌ها همه القائات و سیاه‌نمایی دشمن است

 نماینده سیرجان: یاس و ناامیدی که حاج‌آقا حسینی گفتند ظاهرا ماموریت بعضی از ماست

 

 که ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزییم

 گروه خبر

فحوای کلام سخنرانان سومین جلسه‌ی شورای اداری «ایجاد امید در بین مردم» بود. عصر شنبه‌ همه‌ی مدیران آمده بودند تا پس از مدت‌ها در سومین شورای اداری حاضر باشند. گاهی مورد تمجید قرار می‌گرفتند و گاهی مورد نقد. در این جلسه علاوه بر مردم خبرنگاران هم برای اولین‌بار مورد توجه قرار گرفتند و دستور داده شد مدیران پاسخگوی نشریات باشند. اگرچه بهانه‌ی این جلسه معارفه رییس جدید کمیته امداد بود و به منظور حضور مدیرکل کمیته امداد جلسه‌ی شورای اداری به بعدازظهر موکول شده بود اما هدف اصلی جلسه تشویق مدیران به برگزاری باشکوه راهپیمایی 22 بهمن بود. اینکه همه مدیران از الآن باید برنامه‌ریزی کنند و با نشان دادن خدمات‌شان به مردم بذر امید در دل‌شان بکارند و با برگزاری باشکوه راه‌پیمایی در چهلمین سال انقلاب درس بزرگی به ترامپ داده شود. 

نگذارید مردم ناراضی بیرون روند

اولین سخنران جلسه امام‌جمعه‌ی سیرجان بود. او ضمن تسلیت ایام فاطمیه رو به مدیران گفت شما باید زیرمجموعه‌های‌تان را به آینده امیدوار کنید؛ «دشمن درصدد ناامید کردن مردم است. دشمن می‌گوید این هم حکومت اسلامی، این هم حکومت آخوندی، تا الان چه کرده است؟ این همه گرانی، فساد، تورم و... این‌ها همه القائات و سیاه‌نمایی دشمن است.» حجت‌الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه چطور می‌توان این همه برکات انقلاب را نادیده گرفت، گفت: «‌حالا چهار نفر هم پیدا می‌شوند که خطا می‌کنند، خلاف می‌کنند، اختلاس می‌کنند، دزدی می‌کنند، بد عمل می‌کنند، فساد می‌کنند، اعدام‌شان می‌کنند، همه را که نباید به یک چشم دید. همه‌ی دنیا همیشه همین جور بوده است. ما هم توقع داریم این موارد وجود نداشته باشد. اما آیا زمان پیغمبر اکرم(ص)، امیرالمومنین(ع)، امام‌حسین (ع) این موارد نبود؟ دشمن دارد این سیاه‌نمایی و یاس را پررنگ می‌کند. باید خیلی حواس‌مان جمع باشد.» او سپس اظهار امیدواری کرد؛ «‌قطعا انقلاب ما به انقلاب جهانی حضرت عصر(عج) متصل می‌شود، 40 سال را پشت سر گذاشتیم. هرکسی یا هر حکومتی بود با این همه جنگ، توطئه، کودتا از پا در می‌آمد. در بحث امنیت کشورمان را با کشورهای اطراف، آمریکا، اروپا مقایسه کنید. می‌بینید چه امنیتی در کشور حکمفرماست. خدا روح امام را شاد کند که کمیته امداد را تاسیس کرد چه خدماتی به محرومان دارد ارایه می‌شود. قبل از انقلاب اصلا چنین نهادی داشتیم؟ قبل از انقلاب بنیاد مسکن، نهضت سوادآموزی، و... داشتیم؟ در ماندگاری انقلاب‌مان اگر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نبود چه بر سر کشور می‌آمد؟» او به مسئولان توصیه کرد: «دلگرم باشید و دیگران را دلگرم کنید، خوب کار کنید، تلاش کنید، تکریم ارباب‌رجوع کنید، نگذارید مردم ناراضی بیرون روند، چون ما در وضعیت بسیار حادی به سر می‌بریم و گردنه بسیار سختی را داریم طی می‌کنیم که باید با همدلی و وحدت از آن عبور کنیم».

اگر کار می‌کردیم که این‌قدر مردم ناراضی و ناامید نبودند

نماینده مردم سیرجان قبل از شروع کلامش خبر داد چند دقیقه پیش به او خبر دادند که شهرستان سیرجان با فاصله‌ی زیادی در بین ادارات آموزش‌و‌پرورش استان رتبه اول را کسب کرده است. شهباز حسن‌پور رو به امام‌جمعه گفت: «اینکه به مدیران می‌فرمایید خوب کار کنید، اگر می‌خواستیم خوب کار کنیم که کارمند دولت نمی‌شدیم یا اصلا اگر کار می‌کردیم که این‌قدر مردم ناراضی و ناامید نبودند. چون مردم که با نظام‌ و رهبری مشکل ندارند، اینکه مردم ناراضی هستند به خاطر این است که ما کار نمی‌کنیم.» شهباز حسن‌پور در ادامه گفت: «باز حاج‌آقا فرمودند که زیرمجموعه‌های‌تان را زیر نظر داشته باشید، من می‌خواهم خواهش کنم حاج‌آقا سری به بعضی از ادارات و مدارس بزنید. من دوتا اتفاق در همین هفته برایم افتاد؛ به مناسبت دهه‌ی فجر به یک مدرسه رفتم. دیدم اصلا خبری از دهه فجر نیست، از یک دانش‌آموز در مورد 22 بهمن پرسیدم اصلا نمی‌دانست. البته توجیه کردند چون نماینده با 30-40 نفر آمده بچه‌ها دست‌پاچه شدند و نمی‌دانستند چه بگویند. از یکی از دانش‌آموزان خواهش کردم بروید کارخانه روغن نباتی فریکو را ببینید شما دارید درس می‌خوانید باید با شرکت‌ها آشنا شوید، آن دانش‌آموز خیلی با جرات و جسارت گفت برای چه برویم و ببینیم، برای چه اصلا درس بخوانیم، گفتم درس بخوانید که بتوانید فردا کشور را اداره کنید، خیلی مقتدرانه گفت: اینجا که همه چیز دست غیربومی‌هاست، گفتم فکر می‌کنی چند درصد غیربومی داریم، گفت: 75/99 درصدش غیربومی هستند. می‌گفت آمارش دقیق است و اصلا هم کوتاه نمی‌آمد، جلوی همان دانش‌آموز زنگ زدیم به معاون نیروی انسانی گل‌گهر گفتم چندرصد نیروهای‌تان غیربومی است،گفت آنچه که کد سیرجانی دارند، بیش از 60 درصد است اما اگر با اطراف بخواهیم حساب کنیم 85 درصد» حسن‌پور اظهار داشت؛ «‌شب همان روز خدمت آقای دانشمند در مهدیه رسیدیم، ایشان گفتند چرا باید همه‌ی نیروهای‌تان غیربومی باشند. به مسئولان مهدیه گفتم اگر غیربومی هم هست شما باب کردید، این جمله را لطفا خبرنگاران ننویسند گفتم چرا [...] می‌آورید. به هرحال بحث یاس و ناامیدی که حاج‌آقا حسینی گفتند ظاهرا  ماموریت بعضی از ماست که ناخواسته و ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزییم و من اعتقادم بر این است که بعضی‌ها ماموریت دارند و جیره‌خور آن طرف هستند.» به گفته حسن‌پور؛ «در جلسه‌ای یک نفر گفت حالا تکلیف انقلاب چه می‌شود؟ گفتم کور خواندی، ما 10 میلیون نفر فدایی انقلاب هستیم، تا آخرین نفس پای انقلاب‌مان سفت و محکم ایستادیم. شما بروید فکری به حال خودتان کنید، امسال چهلمین سال انقلاب است. من نمی‌گویم تحریم‌ها سخت نیستند اما اگر تحریم‌ها ده‌ها مشکل دارند 100 تا حُسن هم دارند اولین حُسنش اتکا به نیروهای داخلی است. امروز بیش از 250 پزشک در سیرجان داریم. 15 هزار دانشجو داریم، الحمدالله بحث دانشجوی پزشکی سیرجان برای سال دیگر حل شد.» او همه‌ی این‌ها را گفت که به بحث 22 بهمن برسد؛ «‌شما را به خدا بهانه‌ی ایام فاطمیه را نیاورید، شهر حتما باید با پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی آذین‌بندی شود. یعنی کسی که از سمت بندرعباس، کرمان، تهران، شیراز می‌آید تفاوت را احساس کند که اتفاقات خاص و مبارکی افتاده است.» او سپس از فرماندار خواست پیگیر این موضوع باشد. برای 22 بهمن جلسه بگذارد و حتی برخورد کند. 

حسن‌پور باز هم رو به امام جمعه گفت: «حاج‌آقای حسینی  از اول امسال تا الان 120 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهر واریز شده است. اگر یک درصدش را هم بخواهند صرف نظام و22 بهمن کنند می‌شود یک میلیارد و دویست میلیون تومان، همیشه از اولین روزی مدرسه می‌رفتیم اولین برخوردی که معلم با ما می‌کرد بحث آبان و جشن‌های 2500 ساله بود، الان هم باید همین جور باشد.» حسن‌پور سپس رو به مدیران گفت: «من می‌گویم با این همه مسئول خوب نباید فقط در زمینه اشتغال رتبه اول را داشته باشیم و باید در همه زمینه‌ها رتبه اول را کسب کنیم. عملکرد شما مدیران در 22 بهمن ارزیابی می‌شود. اگر 400 تا مسئول و مدیر داریم هرکدام در محله خودشان راه افتادند و مردم را با خودشان به راهپیمایی آوردند و خجالت نکشیدند، درست است. روز 22 بهمن قرار است یک پیام درست و حسابی در کشور به آقای ترامپ داده شود. ببینیم سهم شما مدیران چقدر است، از امروز باید شروع کنید، از الان برنامه‌ریزی نکنید سه روز تعطیل است و بگویید می‌رویم آب‌های خلیج‌فارس و بندرعباس و در آنجا راه‌پیمایی می‌کنیم. ماموریت شما این است روز 22 بهمن  را از الان برایش برنامه‌ریزی کنید و ایام‌الله دهه فجر بایستی ایام ارسال پیام امید به مردم باشد. به حول و قوه ‌الهی چندین پروژه ‌بزرگ هم برای این ایام داریم».

حسن‌پور در بخش پایانی سخنانش نیم‌نگاهی هم به خبرنگاران کرد؛ «اگر توفیقی هست بخش عمده‌ی آن به واسطه‌ی اطلاع‌رسانی به موقع، شفاف و چشمان باز دستگاه‌های نظارتی مخصوصا خبرنگاران است، همه‌ی خبرنگاران بدون استثنا گلایه داشتند که مدیران درِ اتاق‌شان بسته است و حاضر نیستند پاسخگو باشند، خواهش می‌کنم برای رضای خدا هم شده همه‌ی مدیران کنفرانس‌های مطبوعاتی را برگزار کنند. بگذارید چهارتا انتقاد هم شود، چهارتا عیب‌های‌مان هم گفته شود، چه می‌شود؟»

 به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شهرداران 40 درصد تخفیف پروانه دهند

او باز هم به 22 بهمن پرداخت؛«زمانی شهردار بودم قولی به مردم دادم، آن زمان به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد انقلاب 28 درصد تخفیف پروانه ساختمانی به همه‌ی مردم دادیم، گفتند تو را دادگاه می‌برند، گفتم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. الان هم از شهرداران می‌خواهم به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب در دهه‌ی فجر 40 درصد به مردم تخفیف پروانه بدهند، مالِ خود مردم است و برکتش بیشتر است، آن زمان قول دادم در صدمین سالگرد انقلاب در دهه فجر  100 درصد تخفیف پروانه داده شود.

در اکثر شاخص‌ها رتبه اول را داریم

فرماندار سیرجان نیز با اشاره به بازنشسته شدن رییس کمیته امداد گفت: «درست است تا وضعیت مطلوب خیلی فاصله داریم شهرستان سیرجان به واسطه موقعیتی که دارد در اکثر شاخص‌ها رتبه اول را دارد؛ در اشتغال، آموزش‌و‌پرورش، آب روستایی، آب شهری، دامپزشکی، تامین‌اجتماعی و... رتبه‌های برتر را داریم. و در این سال‌ها تلاش کردیم همه‌ی کارها را به خوبی انجام دهیم. دو دستگاه سی‌تی‌اسکن خریدیم، مشکل حقوق پرستاران را حل کردیم، الحمدالله مدیران پای کاری داریم و همه همت می‌کنند حالا امکان دارد بعضی جاها مردم گلایه داشته باشند». 

باید سیرجان را به شهری بدون مددجو تبدیل کنیم

مدیرکل کمیته امداد به عنوان مهمان جلسه گفت؛ «در سیرجان بالغ بر 7 هزار خانواده تحت پوشش این نهاد است. من این تعداد را واقعا زیبنده شهرستان سیرجان نمی‌دانم. البته از یک سری اتفاقات نمی‌توان جلوگیری کرد و اجتناب‌ناپذیر هستند مثل سرپرست خانواری که در تصادف فوت می‌کند.» صادقی از ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی به عنوان یکی از راه‌های درآمد مدجویان یاد کرد و گفت: «یکی از راه‌های درآمد برای مددجویان کمیته امداد در سیرجان نیروگاه‌های خورشیدی است که در سیرجان خیلی خوب جواب داده است. ما تا قبل از امسال برای این کار 25 میلیون تومان تسهیلات سه ساله در اختیار مددجو قرار می‌دادیم و خیلی هم خوب بود اما امسال هزینه نصب نیروگاه 42 میلیون تومان شده است با این حال سعی کردی تسهیلات را بدهیم. در سال 96 قرار بود 4 هزار شغل در استان ایجاد کنیم که در پایان سال به 7800 شغل رسید.» او با اشاره به اینکه آقای یزدان‌خواه 32 سال در کمیته‌امداد خدمت کردند و با وجود 50 سال سن بازنشسته شدند، گفت: بنده سه معاون داشتم که یکی از معاونانم را کم کردم و به عنوان رییس کمیته امداد سیرجان انتخاب کردم که از شانس سیرجانی‌ها ایشان برادر آقای یزدا‌نخواه رییس قبلی کمیته‌امداد است و تلاش‌مان این است با کمک ایشان سیرجان را به شهری بدون مددجو تبدیل کنیم».

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب همه باید بیمه باشند

شهباز حسن‌پور در ادامه‌ی حرف‌های آقای مدیرکل گفت: «من برای این پست دو سیرجانی؛ آقای امیری و اندرز را پیشنهاد دادم که آقای مدیرکل گفتند ما از قبل برای سیرجان تصمیم گرفتیم و می‌خواهیم تحولات گسترده‌ای را انجام دهیم.» او با بیان اینکه واقعا این تعداد مددجو با این همه امکانات زیبنده این شهر نیست، گفت: «طبق آخرین آماری که گرفتم 115 درصد مردم سیرجان تحت پوشش بیمه‌ها هستند، یعنی تمام جامعه هدف شما بیمه هستند و در آینده کمیته امدادی نخواهیم داشت. و شما آقای مدیرکل به فکر کاری برای همکاران‌تان باشید. چون داریم اینجا همه را بیمه می‌کنیم اینجا هم با صدای رسا اعلام می‌کنم در چهلمین سال انقلاب هرکس کسی را می‌شناسد که بیمه نیست به آقای یزدان‌خواه اسمش را بدهد و اگر حتی کسی هزینه بیمه‌اش را هم نداشته باشد، ما 50 درصدش را با کمک آقای فرماندار می‌پردازیم و 50 درصدش را هم نهادهای حمایتی می‌پردازند. هیچ‌کس نباید در محدوده شهرستان سیرجان باشد که بیمه نباشد».