حسن‌پور در نشست خبری مطرح کرد:

امضای طلایی و رانتی، مانع MRI دولتی

 گروه خبر

در بحث انتخابات بعدی بنا دارم یک حزب در کشور راه اندازی کنم به نام «مستقلین عمل‌گرا» یا «مستقلین آبادگر» و تا الان نظر مساعد آقای یحیی کمالی‌پور نماینده جیرفت و آقای محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان را برای همراهی با این حزب جلب کرده‌ام. این موضوع را شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان در نشست خبری‌اش با اهالی رسانه عنوان کرد. این نشست عصر جمعه در محل اداره ارشاد برگزار شد و به سئوالات خبرنگاران هرچند کوتاه پاسخ داده شد.

یکی از موضوعاتی که بیشترین سئوالات خبرنگاران را به خود اختصاص داد مربوط به تغییر مدیرعامل گل‌گهر بود. حسن‌پور تا پیش از این موضع خود حمایت از مدیرعامل فعلی و در صورت برکناری حمایت از مدیر بومی را اعلام کرده بود. نماینده مردم سیرجان که نامه حمایت مجمع نمایندگان استان از مدیرعامل گل‌گهر را امضا نکرده بود در پاسخ به خبرنگاران گفت: «در رابطه با تغییرات در مجموعه گل‌گهر هیچ خبر و اتفاق تازه‌ای روی نداده است. ضمن اینکه تاکید می‌کنم هرگونه تصمیمی در این خصوص مربوط به سهام‌داران و هیئت مدیره این شرکت است و نهایتا وزرای مربوطه در انتصاب‌های گل‌گهر نقش دارند. بنده همچنان حامی همه مدیران شهرستان هستم. طی آخرین تماسی که داشتم معاون وزیر فرمودند ما همه مسایل را رصد می‌کنیم و این بحث هنوز در دستور کار وزارتخانه است. بحث فقط مربوط به گل‌گهر نیست و تغییرات گسترده و خانه تکانی در چهار وزارتخانه‌ای که جدیدا وزرای‌شان عوض شده، خواهیم داشت.» حسن‌پور در رابطه با دلیل امضا نکردن نامه حمایتی از مدیرعامل گل‌گهر گفت: «آن روزی که نامه به صحن مجلس آمده بود، بنده برای پیگیر مجموعه جهان فولاد در وزارت اقتصاد و دارایی بودم و در صحن مجلس حضور نداشتم که اگر لازم باشد این اسناد را منتشر خواهم کرد.» در همین خصوص از وی پرسیده شد اگر حضور داشتید امضا می‌کردید:‌«حالا که نبودم». وی همچنین نسبت به تغییرات فرمانداران سیرجان و بردسیر در پی روی کار آمدن استاندار گفت:«فرمانداران سیرجان و بردسیر هر دو ماندگار هستند و در صورتی تغییر پیدا می‌کنند که هر دو بتوانند جایگاه بالاتری داشته باشند».

دیگر سئوال در بحث پرونده تخلفات بنیاد مسکن بود. حسن‌پور در این‌باره گفت: «‌صفر تا صد این پرونده مورد بررسی قرار گرفت. برابر گزارش‌های سازمان بازرسی همه اقدامات قانونی انجام شد و بعد از چندین جلسه در دادگاه بی‌طرف که در کرمان برگزار شد، نهایتا اعلام شد که هیچ‌گونه تخلفی در شهرستان سیرجان انجام نشده است و هیچ فردی در این پرونده متهم شناخته نشد. خدا رحم کند به حال کسانی که بی‌جهت وارد بحث‌های غیبت، تهمت و ناسزاها شدند». 

موضوع ابهام در تایید انتخابات شورای شهر سیرجان هم در این جلسه به بحث گذاشته شد که شهباز حسن‌پور در این باره گفت: «بنا به درخواست مردم به وزارت کشور شکایت کردم. در بیش از 10 جلسه بررسی، در نهایت بازرسانی که به سیرجان آمدند و با همه مقامات شهرستان و استان جلسه گذاشتیم و نهایتا صحت انتخابات شورای شهر را صد در صد تایید کردند. وقتی صحت انتخابات تایید می‌شود همه باید تابع مقررات کشور باشیم. در انتخابات شورای شهر تخلفاتی وجود داشت اما این تخلفات در حدی نبود که انتخابات باطل شود».

مبارزه با فساد دیگر بحثی بود که نماینده مردم سیرجان به آن پاسخ داد: «در یک کشور 80 میلیونی، قطعا در کنار این همه کار خوب که انجام شده است تخلفاتی هم وجود دارد. من نمی‌خواهم از فرد خاصی نام ببرم اما اینکه در هر دولتی تعدادی از نمایندگان بنا بر هر دلایلی رد صلاحیت می‌شوند شاید یکی از دلایلش این است که مطابق قانون عمل نمی‌شود».

مسایل مربوط به حوزه بهداشت و درمان بیشترین زمان این جلسه را به خود اختصاص داد. اینکه که چرا در سیرجان هزینه‌های درمانی بالاست و هزینه بسیار بالای ام آر آی یکی از این موارد بود. حسن‌پور در پاسخ به این بحث گفت: «هزینه‌های درمانی باید رایگان باشد و بحث ام آر آی در سیرجان اختلافی است بین بخش خصوصی و مجموعه‌ی درمان و هیچ ربطی به دولت و مردم ندارد. بنده نامه را از شخص معاون وزیر گرفتم که اینجا تعرفه‌هایش دولتی باشد که تا حدودی کاغذبازی و فشل بودن مسایل اداری باعث اخلال در آن شده است. در بحث دولتی نشدن ام آر آی  مقصر اصلی مجموعه درمان شهرستان است و بخش خصوصی هیچ تقصیری ندارد و ده‌ها بار اعلام آمادگی کرده است اما کارشکنی از طرف دوستان دولتی است. یکی از عزیزانی که امضای طلایی و رانتی در شهرستان دارد این همکاری را نمی‌کند که اگر همکاری نکند در جلسه‌ی بعد نامش را افشا خواهم کرد».