حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد

الف:حسین دهباشی سازنده فیلم تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی در سال ۹۲ از محکومیت قطعی به ۴ ماه زندان، با شکایت وزارت بهداشت خبر داد. دهباشی در توییتی نوشت؛«حکم 4 ماه حبس قطعی به جهت شکایت دولت(وزارت بهداشت) در باب تشویش اذهان عمومی در مرحله تجدیدنظر تایید و به اجرای احکام ابلاغ شد. فدای سر شما و انشالله کفاره گناه ناخواسته در تبلیغ اهلِ نالایقِ قدرت»

اگر زنی بگوید شوهرم مرا کتک می‌زند، می‌گویم تو هم بزن

شرق: فائزه هاشمی گفت: هر زنی پیش من می‌آمد و می‌گفت: شوهرم اذیتم می‌کند، می‌گفتم خب تقصیر خودت است، مثلا می‌گفت: من را کتک می‌زند. می‌گفتم خب تو هم باید او را بزنی. او اگر یک بار دست روی تو بلند کرد و تو هم همان‌طور پاسخ دادی، دیگر تکرار نمی‌شود. من معمولا خیلی خانم‌ها را تشویق می‌کنم که مواظب حقوقشان باشند، چون اعتقادم بر این است که معمولا مرد‌ها به خودی خود در خانه زورگو نیستند. زن‌ها از ابتدا زندگی را وامی‌دهند، در مقابل هر چیزی کوتاه می‌آیند. گاهی مرد‌ها ظرفیت این همه محبت را ندارند و کم‌کم دچار توهم می‌شوند.

تدوین طرح روانه هر ایرانی یک لیتر بنزین

خانه ملت: عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی مطرح شده که افراد می توانند مازاد بنزین خود را از طریق استارت‌آپ ها تا ۵ هزار تومان به فروش برسانند. علی بختیار، با اشاره به اینکه تاکنون تصمیمی در حوزه سوخت اتخاذ نشده و تا دو هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود، ادامه داد:  در طرح تدوینی مقرر شده که روزانه یک لیتر به هر ایرانی اختصاص یابد، همچنین امکان فروش آن در سامانه‌ای مهیا می‌شود که خانوارها می توانند مازاد مصرف خود را با نرخ شناور بنزین به برندهایی که در جایگاه های سوخت مستقر هستند، به فروش برساند.

 نهادهای غیرپاسخگو، درباره بودجه به مردم گزارش بدهند

عصرایران: آذر منصوری قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفت: انتشار بودجه از جانب دولت روحانی فارغ از رویکرد مسلط بر آن به نظرم گام مهمی در راستای شفافیت و به تبع آن آگاهی شهروندان از تخصیص منابع عمومی کشور به نهادها و ارگان‌ها بود و علی‌القاعده این شفافیت باید پاسخگویی نهادها و ارگان‌هایی که تاکنون هیچ گزارشی از هزینه ‌کرد مبالغ دریافتی از بودجه عمومی کشور نداشته‌اند را به دنبال داشته باشد.