سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398

هفته‌نامه شماره 559:  30 اردیبهشت 1398

سیرجان در میان 20 شهر راه یافته به مرحله نهایی

 ایسنا: معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: شهر های سیرجان، رفسنجان و بم پس از دو مرحله داوری و از بین ١٧٢ شهر در بین ٢٠ شهر برگزیده در سطح کشور قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، احمد وفایی با اعلام این مطلب افزود: طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از برنامه های ترویج کتاب‌خوانی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چهار سال است در سطح کشور برگزار و امسال شاهد پنجمین دوره برگزاری آن هستیم. وی گفت: از اهداف این برنامه  می توان به مواردی از قبیل کمک به توسعه پایدار، فرهنگی و اجتماع محور شهرها - انسجام بخشی به فعالیت های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتاب خوانی - کشف، جذب، ساماندهی و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های محلی و بومی برای ترویج کتاب خوانی - تقویت برنامه ریزی و نگاه به آینده نام برد.

 

وفایی افزود: از میان شهرهای اعلام شده یک شهر به عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر نیز به عنوان شهر خلاق در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی از سوی هیات داوران نهایی این برنامه انتخاب خواهند شد. مراسم اختتامیه انتخاب و معرفی پنجمین پایتخت کتاب ایران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از مسوولان  کشوری و اهالی قلم و فرهنگ روز ۴ اسفند ۱۳۹۷ در سالن همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.