چاپ

برگزاری یک مسابقه و سه اختتامیه  از سوی موسسه فرهنگی معراج اندیشه

 پاسارگاد

روزهای پایانی اسفند ماه برنامه های متنوعی از سوی کانون‌های مختلف موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل‌گهر برای علاقمندان در نظر گرفته شده است. 

به گزارش روابط عمومی موسسه معراج اندیشه، پنجمین جشن کتاب سیرجان، اختتامیه جشنواره ایده‌پردازی ققنوس، اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی معراج و مسابقه کتابخوانی دهه فجر انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌هایی است که از سوی این موسسه و برای علاقه مندان و مخاطبان ویژه هر یک از کانون‌ها برگزار خواهد شد.

مصطفی عبداللهی مدیر روابط عمومی موسسه در خصوص برگزاری اختتامیه جشنواره ایده‌پردازی ققنوس گفت: این جشنواره در راستای حمایت از ایده‌های ناب فرهنگی هنری شهروندان و فراهم ساختن زمینه اجرایی آن‌ها برگزار شد. پس از اعلام فراخوان بیش از ۷۰ ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری، ایده‌های برتر شناسایی و انتخاب شدند. وی افزود: اختتامیه جشنواره ایده‌یابی ققنوس به دلیل همزمانی با برخی از برنامه‌های دیگر موسسه معراج اندیشه در روز ۱۴ یا ۱۵ اسفند و همزمان با اختتامیه مسابقات قرآنی موسسه و یا در پنجمین جشن کتاب سیرجان برگزار و در آن از ارائه‌دهندگان ایده‌های برتر تجلیل به عمل خواهد آمد. 

موسسه معراج اندیشه همچون سال‌های گذشته در اسفندماه امسال نیز به استقبال پنجمین جشن کتاب سیرجان خواهد رفت. میثم ملکشاهی مسئول کانون کتاب و کتابخوانی موسسه معراج اندیشه در خصوص برگزاری این جشن کتاب گفت: سه شنبه ۱۴ اسفند ماه جاری شاهد برگزاری پنجمین جشن کتاب سیرجان با حضور هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده نام آشنای هم استانی و صیاد تقی پور معلم فداکار کهکیلویه و بویر احمدی برگزار خواهد شد. وی اضافه کرد: تقدیر از معلمان برگزیده، مدرسه دوست دار کتاب، نشریه دوست دار کتاب و اداره دوست دار کتاب بخشی از برنامه‌های این جشن خواهند بود. همچنین در این جشن کتاب معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره کتابخوان خلاق را خواهیم داشت. علاقمندان در رشته‌های نقاشی، سرود، موسیقی، نمایش و کاردستی آثار خود را به موسسه ارسال کردند که پس از داوری، برگزیدگان انتخاب و در جشن کتاب سیرجان از آن‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین بخش دیگر جشن کتاب سیرجان به تجلیل از دوستداران کتاب و افرادی که در حوزه کتاب با ما فعالیت داشتند اختصاص خواهد یافت. دیگر برنامه‌ای که از سوی موسسه معراج اندیشه برگزار خواهد شد مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی معراج است که در روزهای ۸ تا ۱۲ اسفندماه در دارالقرآن اهل بیت برگزار می گردد. امین اسدی مسئول کانون قرآن و عترت موسسه در خصوص این مراسم گفت: مسابقات قرآنی موسسه معراج اندیشه هر ۶ ماه یکبار برگزار می شود که در این دوره حدود ۱۲۰۰ نفر شرکت کننده داشتیم و در پایان از ۸۰ الی ۱۰۰ نفر از این برگزیدگان تجلیل به عمل خواهد آمد. وی تصریح کرد: داوطلبان در رشته های قرائت، حفظ و مفاهیم و در رده های سنی مختلف به رقابت پرداختند و می توان گفت تمامی موسسات قرآنی شهرستان و مربیان قرآنی آن ها در این مسابقات دخیل هستند و در مراسم اختتامیه می‌توانند تلاش دانش آموزان خود را محک بزنند. 

 

مسابقه کتابخوانی دهه فجر انقلاب اسلامی برنامه دیگری است که از سوی کارگروه دانشجویی دهه فجر انقلاب و با همکاری کانون دفاع مقدس موسسه معراج اندیشه برگزار خواهد شد. علی افاضاتی مسئول کانون دفاع مقدس موسسه از برگزاری این مسابقه در روز سه شنبه ۱۸ اسفند ماه جاری خبر داد و گفت: این مسابقه به طور همزمان در تمامی دانشگاه های شهرستان سیرجان برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند کتاب مذکور را از امور فرهنگی دانشگاه خود تهیه و در مسابقه شرکت نمایند. در پایان نیز به برندگان جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد. هدف از برگزاری این مسابقه آشنایی دانشجویان و نسل جوان با دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی است.