چهارشنبه, 09 مهر 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۲ | ۷ مهر ۱۳۹۹

 

 

رهایی دختر جوان از اعدام پس از ۹ سال

 پاسارگاد

س. ش دختر جوان 28 ساله‌ای است که پس از 9 سال حبس با مساعدت خیران و مساعی دستگاه قضایی و مسئولان زندان مرکزی کرمان وجلب رضایت خانواده مقتول آزاد شد.

به گزارش عصر شهروند، امینه سالاری -معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان- گفت: این دختر جوان ۹ سال قبل در سن ۱۸ سالگی در یکی از روستاهای استان کرمان مرتکب قتل مرد ۳۵ ساله‌ای شد و پس از رسیدگی قضایی به اتهام ارتکاب قتل عمد به قصاص نفس محکوم و تاکنون درزندان به سر برده است.

وی با اشاره به اینکه پدر و مادر این دختر جوان فوت کرده و از نعمت داشتن خواهر و برادر نیز محروم بوده است، افزود: وی به دلیل نداشتن خانواده طی این ۹ سال ملاقات‌کننده‌ای نیز نداشته است.

این مقام قضایی افزود: با همکاری مددکاری زندان و تشکیل جلسات متعدد سازشی با خانواده مقتول و در نهایت با مساعدت خیران رضایت اولیای دم جلب شده و با توجه به شرایط خاص وی که در حال حاضر ۲۸ ساله است پس از آزادی تحویل یکی از بستگان شده و دستور لازم جهت استفاده از خدمات حمایتی اداره بهزیستی نیز برای او صادر شده است.

 

وی افزود: همراهی ومساعدت انسان‌های بزرگ وخیرخواه همواره درجهت رهایی زندانیان واجد شرایط از قید حبس اثربخش بوده چنانچه این رویکرد ارزشمند به صورت گسترده‌تر جاری باشد بدون شک دستگاه قضایی با استفاده از این ظرفیت‌های مهم وبا ارزش توفیق بیشتری در تعیین تکلیف سریع‌تر زندانیان خواهد داشت.