یکشنبه, 30 شهریور 1399

هفته‌نامه شماره 620| 24 شهریور 1399  

 

 

توصیه‌های پلیس برای ماه رمضان 
 پاسارگاد: فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارک رمضان
اطلاعیه‌ای را به پاسارگاد فرستاد. در این اطلاعیه آمده بار ديگر ماه مبارک رمضان فرا رسيد و مردم آماده مي‌شوند تا ادب حضور در ضيافت پروردگار را سرمايه خوشبختي دنيا و آخرت خود سازند.
خودسازي در اين ماه بر همه ابعاد زندگي تاثيرگذار است و برکات آن در سلامت و آرامش روح و جسم و به تبع آن افزايش امنيت و کاهش جرايم جلوه مي‌کند.
به گفته‌ی وی امسال نيز همانند سال‌هاي گذشته، همشهریان خادمان خود در نيروي انتظامي را براي ايجاد فضاي سالم و آرام همراهي مي‌کنند. فرماندهی انتظامي شهرستان سیرجان ضمن تبريک حلول اين ماه پر برکت و آرزوي قبولي طاعات و عبادات مردم فهيم و متدين، توجه عموم هموطنان به ويژه متصديان اماکن عمومي و اصناف کشور را به رعايت نکات ذيل جلب مي‌کند:
شهروندان براي حفظ حرمت ماه رمضان از هرگونه تظاهر به روزه‌خواري شامل خوردن، آشاميدن به خصوص سيگار کشيدن در واحدهاي صنفي، اماکن عمومي، معابر عمومي و خودروها و... خودداري کنند. رانندگان و سرنشينان خودرو‌هاي شخصي و عمومي از هرگونه تظاهر به روزه خواري، آلودگي صوتي، بدپوششي، سيگار کشيدن و ... پرهيز کرده و موظف به رعايت حرمت اين ماه عزيز هستند.
مسافران و اشخاصي که داراي عذر شرعي در ماه مبارک رمضان هستند به منظور صرف غذا و ... به مراکز از قبل تعيين شده و دور از ملاء عام مراجعه کنند.
به منظور رعايت و حفظ شئونات اسلامي و جلوگيري از تظاهر به روزه خواري در ملاء عام متصديان مراکز پذيرايي مستقر در پايانه‌ها، فرودگاه‌ها، راه‌آهن و بين راهي مي‌توانند با اخذ مجوزهاي لازم از مراجع ذيصلاح با استتار محل مربوطه برابر مقررات فعاليت کنند.