احضار مسؤولان سابق میراث فرهنگی کشور به دادسرای کرمان

 فارس: دادستان عمومی و انقلاب کرمان از احضار تعدادی از مسئولان سابق سازمان میراث فرهنگی کشور به دادسرای کرمان خبر داد. داخدا سالاری گفت: دادستانی به  موضوع مراکز خدماتی و رفاهی بین راهی ورود و پرونده‌ای در این رابطه در داسرای کرمان تشکیل شده است. متاسفانه عملاً میلیاردها ریال به بیت‌المال ضرر وارد شده است. سالاری خاطرنشان کرد: فرآیند طراحی و اجرای تمام این پروژه‌ها در تهران و بدون هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی استان‌ها صورت پذیرفته است و بعضاً با توانایی افراد ذی‌نفوذ اجرا شده است. و اتهاماتی متوجه آقای (الف ر م) رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در دولت نهم است.

انتقاد تند رئیس اتاق اصناف تهران از گرانی‌ها

 تسنیم: رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف نه در قیمت‎گذاری، نه در تهیه و نه در واردات دخالتی ندارند، صنوف مختلف بر اساس ضرایب سودی که برای آنها وضع می شود کالاهای خود را به فروش می رسانند؛  اما برخی از مراکز و افراد سودجو و فرصت‎طلب به دلایلی و بی‎جهت توپ گرانی را به زمین اصناف می‌اندازند. قاسم نوده فراهانی تهران گفت: در برخی شرایط خاص، ورود دولت به اقتصاد توجیه دارد؛ اما تا زمانی که دولت به عنوان تاجر اقتصادی ایفای نقش کند کاری نمی توان از پیش برد.

لیست اموال و دارایی‌هایم را اعلام خواهم کرد

 پاسارگاد:  فرماندار جدید سیرجان با بیان اینکه بنا دارم هر هفته به یکی از نشریات سرکشی کنم و از نزدیک در جریان روند فعالیت  و مشکلات‌شان قرار بگیرم،گفت: من نشریات را به عنوان رکن چهارم دموکراسی به رسمیت می‌شناسم و اعتقاد دارم نشریات باید ستون نقد را نسبت به مسئولان ایجاد کنند. البته نقد منصفانه والا آنچه را که بخواهید ایراد بگیرید آن‌ها را پاسخگو نخواهیم بود. به همه ادارات ابلاغ خواهم کرد که هرکدام که نسبت به نشریاتی شکایتی داشتند اگر شکایت‌شان در حوزه مطبوعات باشد و ارتباطی به مسایل شخصی نداشته باشد شکایت را پس بگیرند. محمد محمودآبادی در نشست مطبوعاتی‌اش در مورد بحث تغییرات در ریاست ادارات و معاونان هم گفت: شاخص‌هایی در مراسم تودیع و معارفه‌ام گفتم و اگر کسی خودش را تطبیق دهد قطعا مشکلی با کسی ندارم اما اگر کسی واقعا روحیه جهادی نداشت، انگیزه کار و توانایی لازم را نداشت که پابه‌پای بنده بیاید قطعا خودش می‌رود. همچنین مدیر زن و مرد برای من هیچ فرقی نمی‌کند اگر خانمی خودش توانایی لازم را داشته باشد برای من جنسیت اصلا ملاک مدیریت نیست. در رابطه با اموال و دارایی‌هایم اعتقاد دارم هرکسی مسئولیت می‌گیرد باید لیست دارایی‌اش را به دادگستری بدهد و من حتما این کار را خواهم کرد و روزی هم از پستم کنار رفتم قطعا می‌توانند بررسی کنند.