چهارشنبه, 09 مهر 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۲ | ۷ مهر ۱۳۹۹

 

 

 مسلم سلطان‌احمدی رییس اتحادیه عکاسان سیرجان شد

 پاسارگاد: انتخابات هیات ‌مدیره و بازرس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران و چاپخانه داران شهرستان سیرجان هفته گذشته  در محل سالن کنفرانس اتاق اصناف شهرستان سیرجان برگزار شد و بعد از سالها رییس این اتحادیه تغییر کرد.  بر اساس رای‌گیری انجام شده مسلم سلطان احمدی بعنوان رئیس، غلامعلی دبیری بعنوان نائب رئیس اول،  وحید دهیادگاری بعنوان نائب‌رئیس دوم، مرتضی یوسفی بعنوان دبیر ، زهره نجف آبادی بعنوان خزانه دار و محمد هاشمی بعنوان بازرس اصلی اتحادیه انتخاب شدند.

لایحه اعطای تابعیت به کودکان زنان ایرانی

ایرنا:یک نماینده مجلس می‌گوید: با وجود تصویب قاطع کلیات لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در مجلس، برخی در تلاشند تا با اعمال تغییراتی در جزئیات، عملاً لایحه را بی‌اثر کنند. طیبه سیاوشی گفت: خوشبختانه امروز نمایندگان مجلس با اکثریت قاطع آرا (188 رأی موافق در برابر 20 رأی مخالف) حمایت خودشان از به رسمیت شناخته شدن حق زن ایرانی را برای انتقال تابعیت اعلام کردند. ولی متاسفانه برخی کارمندان و مدیران دولتی برای تغییر در آن چانه‌زنی می‌کنند.

خط فقر ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

 آفتاب:  عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار با بیان اینکه خط فقر برای یک خانوار کارگری در شهرهای بزرگ ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است گفت: پس از افزایش دستمزد کارگران، این حقوق تازه به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده و همچنان اختلاف یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی بین خط فقر و دستمزد کارگران وجود دارد. علی اصلانی گفت: با توجه به شرایط فعلی، بین ۶۰ تا ۷۰ درصد کارگران شغل دوم دارند، ۴۰ تا ۵۰ درصد کسانی که به صورت شخصی مسافرکشی می‌کنند از کارگران هستند.

اگر حرمت امامزاده را رعایت نکنیم، علیه ما جوسازی می‌شود

 خبرآنلاین: مصطفی کواکبیان نماینده مجلس گفت: وضعیتی که مجمع تشخیص در رابطه با مصوبات مجلس و از جمله مصوبه آخر ما در بحث استانی شدن انتخابات پیش گرفته، تفسیر از قانون اساسی است، اما به نمایندگان باید توجه کنند، زمانی خط قرمز ما فقط قانون اساسی و شریعت بود، اما امروز گفته می‌شود مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای سران قوا، سیاست‌های کلی، شورای عالی فضای مجازی هم باید مدنظر باشد، پس خاصیت مجلس چیست که در رأس امور است؟ وی خطاب به نمایندگان اضافه کرد: اگر حرمت امامزاده را رعایت نکنیم، علیه ما جوسازی می‌شود.