یکشنبه, 30 شهریور 1399

هفته‌نامه شماره 620| 24 شهریور 1399  

 

 

جسد سوخته یک زن پس از آتش‌سوزی مراتع در گدار خانه سرخ پیدا شد:
احتمالِ قتل

 گروه حوادث
هنوز هویت جسد زن سوخته در گدار خانه‌سرخ مشخص نشده اما طبق گفته‌ی مسئولان احتمال قتل این زن وجود دارد. به گزارش پاسارگاد ماموران منابع طبیعی ظهر جمعه در جریان آتش‌سوزی مراتع در منطقه گدار خانه سرخ قرار گرفتند و پس از خاموش شدن آتش متوجه یک جسد سوخته شدند.
 خاموش کردن آتش با کمک مردم
مهران میرشاهی رییس منابع طبیعی سیرجان در این رابطه گفت: حدود ساعت 10 صبح آتش‌سوزی در سنجدویه، گدار خانه‌سرخ پشت ساختمان هلال احمر رخ داد و ساعت یازده آتش‌سوزی به ما گزارش شد. ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی در محل حضور یافتند و با کمک مردم و ماموران هلال احمر با بیل و آتش‌کوب آتش را خاموش کردند. آتش حدود ساعت 13 خاموش شد. در این آتش‌سوزی سه هکتار مراتع مشجر و 20 درخت بادام کوهی از بین رفته است. به گفته‌ی میرشاهی ماموران پس از خاموش کردن آتش جسد سوخته یک زن را مشاهده کردند. وی گفت: همکاران ما برای پیدا کردن عامل حریق شروع به تحقیقات کردند و پس از انجام تحقیقات مشخص شد آتش از جایی شروع شده که این جسد وجود دارد.
 وقتی رسیدیم جسد در حال سوختن بود
یکی از ماموران هلال احمر هم که در صحنه حضور داشت به پاسارگاد گفت: ما خودمان متوجه آتش‌سوزی پشت پایگاه شدیم. چند کیلومتر آن طرف‌تر در تپه‌های پشت پایگاه مراتع آتش گرفته بود. ما برای حرکت باید از استان اجازه بگیریم و پس از گرفتن مجوز برای خاموش کردن حرکت کردیم. به منطقه که رسیدیم آتش‌سوزی شدید شده بود. ما رفتیم آتش را دور زدیم و به محل شروع آتش رسیدیم. وی ادامه داد: وقتی به نقطه شروع آتش رسیدیم مشاهده کردیم که یک جنازه در حال سوختن است. ایستادیم و جنازه را خاموش کردیم و بعد هم متوجه شدیم که جسد متعلق به یک خانم است. آتش را همیاری جنگلبانی با کمک مردم خاموش می‌کردند، دیگر آتش خاموش شده بود. ساعت 11:30 به محل حادثه اعزام شدیم و ساعت از دوازده گذشته بود که به آنجا رسیدیم و جسد را دیدیم. وی گفت فکر می‌کنم جنازه متعلق به یک دختر جوان بین 20 تا 30 ساله بود. ولی مشخص نیست کی بود و جنازه سوخته بود.
 آتش در حدی نبود که یک نفر زنده را بسوزاند
وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به موقعیت آنجا آیا امکان سوختن یک انسان زنده در آتش بود یا نه؟ گفت: نه به‌نظر نمی‌رسید چنین باشد. آتش به گونه‌ای نبود که بتواند یک نفر را شعله‌ور کند و بسوزاند. فکر می‌کنم ابتدا جسد آنجا بوده و بعد آتش‌سوزی رخ داده است.
 کشف چمدان کنار جسد
محل شروع آتش هم کنار جسد بوده است. وی افزود: یک چمدان لباس هم کنار جسد بود که کاملا سوخته بود.
 پس از اعلام نظر پزشکی قانونی اطلاع‌رسانی می‌کنیم
در همین رابطه سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی سیرجان هم گفت: پس از اطلاع از این جسد کارآگاهان اداره آگاهی در محل حضور یافتند و شواهد را بررسی کردند. به گفته‌ی رییس پلیس سیرجان تا زمان اعلام نتیجه پزشکی قانونی نمی‌توان در این رابطه اظهار نظر کرد و پس از اعلام نظر پزشکی قانونی موضوع را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 دلیل هنوز مشخص نیست
به گزارش پزشکی قانونی سیرجان جسد این زن به پزشکی قانونی منتقل شده و هنوز دلیل مرگ او مشخص نیست و دلیل مرگ پس از کالبد شکافی مشخص می‌شود.
 رد یک ماشین در کنار جسد
همچنین قاضی نیک‌ورز دادستان عمومی و انقلاب سیرجان به پاسارگاد گفت: هنوز بصورت دقیق مشخص نشده اما یک جسد سوخته‌ در منطقه‌ی گدار خانه‌سرخ مرز بین بردسیر و سیرجان کشف می‌شود. بلافاصله عوامل تشخیص هویت‏، قاضی کشیک و سایر ماموران در صحنه حضور یافتند. ظاهرا جسد به لحاظ سوختگی قابل تشخیص نیست اما آنچه مسلم است اینکه جسد متعلق به یک خانم است. وی ادامه داد: اما در شهرستان سیرجان و شهرستان‌های همجوار گزارش فقدانی نرسیده است. به لحاظ موقعیت، جسد بین دو جاده رفت و برگشت سیرجان - کرمان است و مشخص نیست این زن از جای دیگر آمده و یا از سیرجان آورده‌اند. وی از احتمال وقوع قتل خبر داد و گفت: با توجه به شواهد احتمال قتل وجود دارد. اینکه رد یک ماشین آنجا بوده برای دوستان پلیس احتمال قتل را تشدید می‌کند. به گفته‌ی قاضی نیک‌ورز ممکن هم است خودسوزی باشد ولی آثاری مثل بطری مواد سوختنی و ... وجود ندارد. ولی تا الان زوایای این مرگ مشخص نشده و مشکوک است.