شنبه, 08 آذر 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۹ | ۲۶ آبان ۱۳۹۹

 

 

دکتر فدایی در نشست با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه‌های استان:
از انتقاد استقبال می‌کنیم

 ایسنا: استاندار کرمان گفت: باید فرد مسئولیت را در شرایطی قبول کند که توانایی دارد و ما در شرایطی از انتقاد استقبال می کنیم.
دکترمحمدجواد فدایی در نشست هم‌ اندیشی استاندار با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه های استان کرمان با تشکر از زحمات رسانه‌های استان در زمینه اطلاع رسانی، ارتقاء فرهنگ جامعه و ایجاد ارتباط خوب بین مردم و مسوولان اظهار کرد: مسائل مطرح شده توسط مدیران مسئول در این نشست قطعا در برنامه های آینده ما تاثیر می‌گذارد.
وی درباره حمایت از مطبوعات و مسائل مالی و کاغذ افزود: کاغذ بحث ملی و در حیطه مسئولیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما ما نیز در بخش استانداری کرمان مشکلات را منعکس و پیگیری خواهیم کرد.
فدایی درباره پاسخگو بودن مسئولان به رسانه ها تصریح کرد: اصل بر این است که بنده و مدیران دستگاه‌ها پاسخگوی رسانه‌ها باشیم و اگر نشست‌های خبری در این مدت برگزار نشده، تعمدی در کار نبوده ضمن آنکه در این مدت 8 ماه استانداری بنده، کارهای دیگری قصد بوده انجام شود، اما به دلیل مشکلات و اتفاقات دیگر در استان حتی نتوانستیم آن برنامه ها را پیگیری کنیم.
استاندار کرمان درباره پاسخگویی مدیران استانی به خبرنگاران نیز بیان کرد: تصمیم بر این شد که در شورای اداری استان این فرصت را برای رسانه‌ها فراهم کنیم که بعضی از سئوالات‌شان را از مسئولان استانی مطرح کنند.
وی با بیان اینکه نشست‌های خبری برگزار خواهیم کرد، افزود: اگر بخواهیم خودمان را اصلاح کنیم باید جلوی آیینه بایستیم و انتقاد به این معنا هم پسندیده است اما باید مرز انتقاد با تمسخر روشن باشد و اینکه رسانه ای تیتر تمسخرآمیز بزند و متلک بگوید، به لحاظ روانشناسی اثر منفی می گذارد.
فدایی درباره مطلبی مبنی بر از دست رفتن محبوبیتش اظهار کرد: باید بین کار و محبوبیت یکی را انتخاب کرد و باید وظیفه مان را انجام بدهیم. محبوبیت و منفور بودن نباید ملاک باشد و معیار این است که بین خود و خدا آنچه در توان داریم انجام بدهیم.
وی با اشاره به اینکه بنده معتقدم باید همه جلسات منتج به تصمیم‌گیری و همه تصمیم ها مستند شود، عنوان کرد: شاید کسی به اندازه من در کشور مستندسازی نکرده و چه در زمان معاون عمرانی استانداری و چه در زمان حال به عنوان استاندار کرمان همه جلسات را مستند می کنم که معتقدم یک مجموعه ای از کارهایی انجام شده یا نشده است که حتی ممکن است کسی در جریان نباشد.
وی با اشاره به اینکه هر کاری بتوانیم برای این استان و مردم نجیب کرمان اگر به معنای انعکاس مشکلات مردم و نیازها باشد که استقبال می‌کنیم اما اگر به معنای خواسته های غیرکارشناسی و تحمیل به دولت باشد، نتیجه بخش نیست.
وی با اشاره به تذکراتی که در جلسات به مدیران می دهد، تصریح کرد: معتقدم اگر مدیری با تذکر اشکالات را رفع و رفتارش را درست کند، لزومی ندارد آن مدیر را تغییر بدهیم و از سوی دیگر وقتی بخواهیم مدیری را تغییر بدهیم، نمایندگان، وزارتخانه و گروه های سیاسی نظر دارند و میانگین گرفتن این نظرات کار سختی است و معمولا وزارتخانه ها به راحتی مدیران را تغییر نمی دهند. استاندار کرمان بیان کرد: چند ماه است که می خواهم مدیری را در استان تغییر بدهم و به این نتیجه رسیده ام که قطعا باید تغییر کند، اما احساس می کنیم هنوز برای دوستان ما در وزارتخانه این تغییر مدیر سخت است. هر چند در مدت استانداری بنده، جاهایی که لازم بوده مدیرانی را تغییر داده ایم و از طرفی وقتی بخواهیم مدیری را تغییر بدهیم باید فرد بهتری را انتخاب کنیم و باید مطئمن باشیم که این تغییر، بهبود ایجاد می کند و به نفع استان است. وی افزود: تذکرات از باب این است که معتقدم برخی مدیران سوء نیت ندارند اما آشنا نیستند و تذکر می دهیم که تغییر رفتار بدهند و این مسئله محسوس است.
فدایی تصریح کرد: موفقیت هر سیستمی به همکاران آن سیستم است و یک مدیر باید همکارانی انتخاب کند که کارآیی داشته و بتوانند کار کنند و در غیر این صورت موفق نخواهند بود.