یکشنبه, 23 مرداد 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

با من مخالف نیستند ولی پیشنهادی هم داده نشده

 گروه جامعه
گرچه تا هفته گذشته، اخبار و شایعات، یک صدا از انتضاب فرماندار جیرفت به عنوان فرماندار سیرجان خبر می‌دادند اما روز دوشنبه گذشته، پاسارگاد باخبر شد انتصاب عطاپور به فرمانداری سیرجان، دیگر جدی نیست.
در این میان گفته می‌شد دلیل این اتفاق، مخالفت اکثر مسئولان سیرجانی با انتصاب فرماندار غیربومی و برخی از خواسته‌های عطارپور بوده است که استاندار با آن‌ها مخالفت کرده است. پس از آن بود که نام شکوهی، رییس حراست دانشگاه علوم پزشکی سیرجان به عنوان یک گزینه بومی به طور جد مطرح شد اما در عین حال، برخی شایعات از احتمال انتصاب سهراب بهاالدینی، سرپرست فعلی فرمانداری به عنوان فرماندار سیرجان سخن می‌گفتند. بنابر اظهارات حسن‌پور در کنفرانس خبری، هرچند نام بهاالدینی در میان گزینه‌های پیشنهادی او به استانداری نبود اما «متدینین و شورای تامین شهرستان» هواخواه بهاالدینی بودند. پاسارگاد مدتی قبل در این رابطه گفت‌وگویی مفصل با سرپرست فرمانداری انجام داد. این‌بار نیز برای اطلاع از چند و چون وقایع به سراغ بهاالدینی رفت تا شاید زوایای ماجراها روشن‌تر گردد.
 قرار بود فرماندار جیرفت به عنوان فرماندار سیرجان معرفی شود. اما این انتصاب شنیده می‌شود منتفی شده است. شما در این مورد خبری دارید؟
در خصوص جناب عطاپور، بنده هم مثل شما این موضوع را شنیده‌ام ولی از این‌که ایشان به سیرجان می‌آیند یا خیر، اطلاع دقیقی ندارم.
 گفته می‌شود شما و رییس حراست دانشگاه علوم پزشکی سیرجان دو گزینه جدید برای انتصاب به عنوان فرماندار سیرجان هستید. این خبر را تایید می‌کنید؟
در رابطه با آقای دکتر شکوهی، بله. ایشان یکی از گزینه‌های پیشنهادی بودند که ظاهرا مطرح شدند ولی گفته می‌شود خود ایشان نپذیرفته‌اند. در رابطه با بنده نیز، گرچه در محافل و فضای شهرستان شایعاتی وجود دارد اما تا این لحظه که با شما گفت‌وگو می‌کنم، پیشنهادی به من داده نشده است.
 در آخرین گفت‌وگویی که با پاسارگاد داشتید، از مخالفت استاندار و نماینده سیرجان با انتصاب خودتان به عنوان فرماندار سخن گفتید. آیا شرایط تغییر کرده است؟
منظور من از آن جمله‌ که می‌گویید، برداشت اطرافیان و برخی از همشهریان و فعالان سیاسی از این ماجرا بود که معتقد بودند با توجه به سابقه من در سمت معاونت سیاسی و مدتی که سرپرست فرمانداری بودم، شاید آقای استاندار و آقای حسن‌پور مخالف هستند که من به سمت فرمانداری منصوب شوم. گرچه بنده با اعتمادی که جناب آقای دکتر فدایی، استاندار محترم به من داشتند و با حکم ایشان به عنوان سرپرست فرمانداری منصوب شدم و تا کنون هم با حمایت‌های ایشان شهرستان را مدیریت کردیم. در رابطه با نظر جناب آقای حسن‌پور نسبت به بنده، گرچه در گزینه‌های معرفی شده به استانداری نامی از من برده نشده ولی تا آن‌جا که می‌دانم و با تعاملی که با ایشان داریم، بعید می‌دانم مخالفتی داشته باشند.
 پس احتمال دارد شما را در قامت فرماندار سیرجان ببینیم؟
سرنوشت همه ما دست خداوند است و هر آنچه مصلحت خداوند باشد، قطعا همان خواهد شد.