چاپ

هشدارهای فرمانده انتظامی برای عزاداری امام حسین(ع)
- گروه خبر: فرمانده انتظامی سیرجان به مناسبت ایام محرم‌ به شهروندان و اعضای هیات‌های مذهبی توصیه‌هایی ارایه کرد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد گفت: هیات‌های مذهبی نظم بخشیدن و مسئولیت انضباطی و ترافیکی هیئت‌ها را به همیاران محرم  بسپارند.  وی افزود: استفاده از آلات و ادوات موسیقی غیرمجاز و غیرمتعارف مانند ارگ و آلات مشابه ممنوع است.
 از جابه‌جایی عزاداران در نقاط مختلف شهر و خارج از شهر با وسایل نقلیه باربری همچون کامیون و کمپرسی خودداری شود.
 به منظور جلوگیری از هر‌گونه آلودگی صوتی توسط هیات‌های مذهبی به‌خصوص هنگام شب مراعات حال بیماران  سالمندان و بیماران شود.  سرهنگ ایران‌نژاد افزود: بعضا در چنین ایامی افرادی اقدام به جمع‌آوری نذورات نقدی در میان هیات‌های عزاداری می‌کنند. برای جلوگیری از هر‌گونه سوء‌استفاده لازم است مسئولان هیات‌ها نسبت به شناسایی افراد اقدام و در صورت مشکوک بودن موارد را به پلیس اعلام کنند.  به گفته وی با توجه به این‌که اقداماتی از قبیل قمه‌زنی و استفاده از زنجیرهای تیغ‌دار در شرع مقدس اسلام مورد نکوهش قرار گرفته است هیات‌های مذهبی به این مهم توجه ویژه داشته باشند.  نحوه و سبک عزاداری هیات‌های زنجیرزنی بایستی به‌گونه‌ای باشد که جنبه‌ای معنوی داشته و از حرکات نامناسب در انظار عمومی جلوگیری شود.
مردم از برپایی ایستگاه‌های صلواتی در معابر عمومی خودداری کنند زیرا این کار باعث ایجاد مزاحمت در عبور و مرور می‌شود.
استفاده از بلندگوهای بزرگ و پر‌قدرت ضمن داشتن منع شرعی سبب آزار و اذیت بیماران و سالمندان می‌شود.
وی از عموم شهروندان خواست هنگام ترک منزل و یا پارک خودرو جهت حضور در مراسم عزاداری نکات حفاظتی لازم جهت پیشگیری از سرقت را مد نظر قرار داده و نهایت همکاری را با ماموران انتظامی به عمل آورند.