رفسنجان میزبان جشنواره ملی
شعر رضوی می شود
- پاسارگاد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی در رفسنجان خبر داد.
محمد علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی ششم تا هشتم مرداد ماه  به میزبانی شهر سرچشمه شهرستان رفسنجان برگزار می شود. وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی شعر رضوی از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است، گفت: این جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت است و بر موضوع اثر بخشی کیف، نوآوری و تاثیرگذاری عمومی آثار شعری متمرکز شده است. علیزاده تصریح کرد: جشنواره ملی شعر رضوی ۱۷ دوره در استان کرمان برگزار شده است و پیشینه آن در استان به ۲۲ سال قبل بر می‌گردد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: از آنجا که برگزاری این جشنواره در سطح استان دارای جامعه مخاطب وسیع است بنابراین باعث مردمی و فراگیر شدن آن در سطح استان شده است از این رو در راستای برگزاری این جشنواره تفاهم نامه ای با فرماندار رفسنجان منعقد شده است.
دو هزار و 700 اثر به دبیرخانه شعر رضوی  ارسال شده است
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از ارسال دو هزار و ۷۰۰ اثر از ۲۴ استان کشور به دبیرخانه جشنواره شعر رضوی در کرمان خبر داد.
وحید محمدی گفت: برای شرکت در بیست وسومین جشنواره ملی شعر رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) تعداد دو هزار و ۷۳۳ اثر از ۲۴ استان کشور به دبیر خانه جشنواره در کرمان ارسال شده است. وی با اشاره به بخش های مختلف جشنواره گفت: حضور چهره های شاخص شعر آئینی کشور؛ برگزاری شب شعر ویژه شاعران منطقه رفسنجان و شاعران مدافع حرم، مراسم تجلیل و نکوداشت زنده یاد «احمد عزیزی» چهره برجسته شعر کشور با حضور فرزندان آن مرحوم، از جمله برنامه‌هایی است که در طول زمان برگزاری جشنواره در شهرستان رفسنجان تدارک دیده شده است.
افزایش سه برابری جوایز بخش رقابتی جشنواره ملی شعر رضوی
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همچنین با اشاره به حضور و شعرخوانی شاعران کشوری در  بخش رقابتی بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی، از افزایش سه برابری  جوایز این بخش خبر داد. محمدی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی گفت: تلاش شده که هیئت داوران جشنواره هم از چهره‌های مطرح و شناخته شده شعری استان و کشور باشند. بر همین اساس؛ سید علی میرافضلی، قربان ولیی و علیرضا فولادی به عنوان داوران جشنواره کار بررسی و داوری آثار را بر عهده دارند. وی ادامه داد: همچنین احمداسدالهی، حامد حسینخانی، عضو هیئت علمی و اتاق فکر و مهدی گنجی گوهری به عنوان دبیر تخصصی و عضو هیئت علمی و اتاق فکر جشنواره اقدامات تخصصی جشنواره را به سامان رساندند.