پاسخ دفتر نماینده به خبر تبرئه آبیار: مورد رافت اسلامی قرار گرفت
- پاسارگاد: هفته گذشته خبری در مورد شکایت شهباز حسن‌پور از منصور آبیار در نشریه پاسارگاد به چاپ رسید. در این خبر منصور آبیار از تبرئه شدن در دادگاه خبر داده بود. بنا به گفته‌ی وی  علیرغم اینکه در دادگاه بدوی حکم شش ماه حبس به او داده‌اند، دادگاه تجدید نظر با توجه به شواهد و محتویات پرونده وی را تبرئه کرده ‌است. پاسارگاد برای تکمیل خبر، در هفته گذشته چندین بار با شهباز حسن‌پور تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد و در نهایت با یکی از نزدیکان ایشان تماس گرفتیم و خواستیم آقای حسن‌پور پاسخ‌گوی سوالات پاسارگاد باشد که موفقیت‌آمیز نبود. ایشان اکنون پس از گذشت یک هفته جوابیه‌ای به دفتر نشریه ارسال کرده‌اند. پسندیده‌تر آن بود ایشان که همیشه خود را پاسخگو می‌خواند به جای ارسال جوابیه همان موقع با پاسارگاد گفت‌وگو می‌کرد و در مورد پرونده توضیح می‌داد.
جوابیه مذکور که در ادامه می‌آید؛ در چند جمله به تبرئه شکایت از آبیار پرداخته و مابقی آن مربوط به شکایات دیگری است که حسن‌پور و دیگران از آبیار کرده‌اند و مشخص نیست دلیل ذکر آنها در این جوابیه چیست.
مدیریت محترم نشریه پاسارگاد
با سلام احتراما در خصوص اظهارات جناب آقای منصور آبیار  در شماره 486  مورخه 24 مهر آن نشریه با عنوان «شکایت حسن پور به جایی نرسید»، مقتضی است طبق ماده 30 قانون مطبوعات در همان صفحه و ستون با تیتر صفحه اول جهت تنویر افکار عمومی در خصوص شکایت یاد شده مرقوم نمایید:  این دادخواست از سوی وکیل محترم نماینده پس از آن به دادگاه ارسال و موجب تشکیل پرونده شد که آقای آبیار در جلسات خانگی و انتخاباتی سال 94 طبق عادت گذشته مثل دوره‌های قبل سعی در تخریب نماینده محترم با انواع تهمت‌ها و افتراها  داشت و مستندات آن نیز از سوی وکیل پرونده به دادگاه ارسال شد که قاضی محترم نیز بر اساس محتویات پرونده، متهم را بازجویی و در نهایت به 6 ماه زندان محکوم کرد. اکنون اگر در دادگاه تجدیدنظر این پرونده بنا به درخواست تعدادی از  شخصیت‌های حقیقی و حقوقی (که اگر لازم باشد اسامی آنها را خواهیم آورد) دیگر پیگیری نشد و دادگاه محترم نیز با رأفت اسلامی او را مورد لطف قرار داده دیگر شایسته نیست این فرد با هر نشریه مصاحبه کند و بگوید این شکایت به جایی نرسید. کما اینکه در پرونده قبلی هم مربوط به انتخابات مجلس نهم قاضی آن پرونده بر اساس مستندات موجود در آستانه صدور حکم برای آقای آبیار بود که بنا به درخواست امام‌جمعه محترم و تعداد دیگری از مسئولان نهادها و سازمان‌ها که وی به آنها متوسل شده بود  (که اگر لازم باشد اسامی این عده را نیز خواهیم آورد) از آن شکایت نیز صرف‌نظر شد و حتی خانواده‌های معزز ایثارگر نیز که شکایت مربوط به خودشان را  علیه رفتارها و گفتارهای ساختارشکنانه وی سال 91 در دادگاه سیرجان ارایه کرده بودند با درخواست نماینده محترم از ادامه آن پرونده منصرف و دیگر آن را پیگیری نکردند وگرنه کافی بود که قاضی محترم راجع به فقط یکی از افتراهای وی علیه فرمانده محترم نیروی قدس سپاه که راجع به معدن درآلوی بردسیر اتهامی وارد کرده بود و سی دی آن نیز در اختیار دادگاه محترم قرارگرفت،  رای متناسب را برای مجازات متشاکی در نظر بگیرد. در پایان یادآور می‌شویم که نباید با فرافکنی و انحراف موضوع با شعور مردم بازی کرد و گرنه هیچ قاضی بدون مستندات و مدارک کافی  برای کسی محکومیت  6 ماه زندان نمی‌دهد و مطمئنا قضیه آن طور که او سعی کرده موضوع را منحرف کند مربوطه به انتقاد از رفتن به جلسات ترحیم نمی‌شود، اگر چه رفتن به اینگونه جلسات نیز خودش نوعی احترام به خانواده‌ها  و حداقل  پاسخی به محبت‌های مردم است و اگر نکوهیده باشد قطعا برای خود ایشان که در انتخابات مجلس نهم  حتی از تشییع جنازه در دورترین روستاها نیز نمی‌گذشت نکوهیده‌تر است. امیدواریم خداوند متعال به همه‌ی ما عاقبت بخیری همراه با صداقت ، رفتار صالح و نیت پاک  در خدمت بی‌منت به مردم عطا فرماید./ انشاءالله
 رییس دفترنماینده مردم در مجلس شورای اسلامی
 محمد پیش بین