آتش‌سوزی واحد مسکونی در مجتمع پنج طبقه

- گروه خبر: یک واحد در مجتمع مسکونی واقع در بلوار شهید زندی‌نیا در آتش سوخت. یکی از اهالی این خانه به پاسارگاد گفت: پنج‌شنبه شب یک بخاری برقی را در اتاقم روشن کردم و خوابیدم. حدد ساعت دو بامداد جمعه متوجه حرارت زیاد و شعله‌ی آتش شدم و از خواب پریدم. دیدم اتاقم در حال سوختن است. بلافاصله از اتاق بیرون رفتم. پدر و مادرم را که در خانه بودند صدا زدم و با هم بیرون رفتیم. با آتش‌نشانی تماس گرفتیم. وقتی آتش‌نشانی رسید، اتاق‌های‌مان سوخته بودند. وی گفت: اکثر وسایل منزل‌مان در آتش سوخت و بیش از 25 میلیون تومان خسارت به ما وارد شد.
سازمان آتش‌نشانی حادثه را این‌گونه شرح می‌دهد: وقتی ساکنان یک مجتمع مسکونی متوجه بروز آتش سوزی در یکی از واحدهای این مجتمع شدند با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کردند. ستاد فرماندهی سازمان نیروهای آتش نشانی ایستگاه دو را روانه بلوار شهید زندی نیا، کرد.
محمد فیروزآبادی فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به محل حادثه در این‌باره گفت: یک واحد مسکونی در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه دچار آتش‌سوزی شده و شعله‌های آتش از پنجره به بیرون از ساختمان زبانه می‌کشید و در حال سرایت به واحدهای مجاور بود.
به گفته وی نیروهای آتش‌نشانی به محض رسیدن به محل حادثه، پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان، با به‌کارگیری دستگاه‌های تنفسی و لوله‌های آبرسانی عملیات مهار شعله‌های آتش را آغاز کردند.
وی افزود: دود غلیظی تمام طبقات ساختمان را فرا گرفته بود و ساکنان مجتمع در واحدهای خود محبوس شده بودند. گروه دیگری از آتش‌نشانان با مجهز شدن به تجهیزات فردی افراد محبوس شده در دود و حرارت را از ساختمان خارج کردند. نیروهای آتش‌نشانی با تلاش فراوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شعله‌های آتش را مهار کردند و از گسترش و سرایت آتش‌سوزی به واحدهای دیگر جلوگیری کردند.

کشف 255 کیلوگرم تریاک در دو عملیات

-گروه خبر: ماموران انتظامی سیرجان در دو عملیات 255 کیلوگرم تریاک کشف کردند.  جانشين فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان از کشف محموله 39 کیلوگرم تریاک در ایست بازرسی خبر داد. سرهنگ اكبر ادبي گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر سيرجان در راستاي اجراي شناسايي و انهدام شبكه‌هاي قاچاق مواد مخدر هنگام کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان به یک دستگاه خودوری پژو 405 مشکوک شده و دستور ایست صادر کردند. وی تصریح کرد: دربازرسی از این خودرو مقدار 39 کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، كشف و ضبط شد. سرهنگ ادبی همچنین از كشف محموله 216 كيلو‌گرمي ترياك درعملیات دیگری خبر داد. وی گفت: ماموران حين گشت‌زني در شهر به يك دستگاه خودروي پرايد مشكوك شدند و دستور ايست صادركردند.در بازرسي از اين خودرو نیز 216 كيلوگرم  ترياك که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، كشف و ضبط شد. سرهنگ ادبي خاطرنشان كرد: در اين زمينه يك دستگاه خودروی پرايد توقيف شد و تحقيقات جهت دستگيري قاچاقچيان ادامه دارد. جانشين فرماندهی انتظامي شهرستان سيرجان با اشاره به اين كه اين محموله قاچاق مواد مخدر از شرق به مقصد غرب كشور بارگيري شده بود، از شهروندان  خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهيه، توزيع و فروش مواد مخدر در اسرع وقت از طريق تلفن 110 و 128 به پليس اطلاع دهند.