معین کریم‌الدینی داور جشنواره ایتالیایی شد
مهر: معین کریم‌الدینی امسال به عنوان داور در نهمین جشنواره فیلم مستند Front  Doc ایتالیا حضور دارد. این جشنواره از ششم تا یازدهم نوامبر (۱۵ تا ۲۰ آبان) در ایتالیا برگزار می شود. جشنواره Front Doc امسال تمرکز خود را بر اشتراکات مرزهای فرهنگی جهان قرار داده است. یازدهم نوامبر هیات سه نفره ژوری برگزیدگان این جشنواره را در سه بخش بلند، نیمه‌بلند و کوتاه در شب اختتامیه معرفی خواهند کرد. سال گذشته جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی این جشنواره به مستند «آتلان» به کارگردانی معین کریم‌الدینی تعلق گرفت.

محرومیت مدیرعامل و سرپرست گل‌گهر

ایسنا: عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال از ورود جدی این کمیته به موضوع جادوگری در بازی گل گهر سیرجان و خونه به خونه بابل خبر داد. عبدالله سمامی گفت: تا قبل از رسیدگی به تخلف تیم گل گهر، کمیته اخلاق با توجه به اهمیت موضوع مدیرعامل باشگاه گل گهر سیرجان و سرپرست این تیم به مدت یک ماه از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم شدند. همچنین دستور موقتی مبنی بر تعلیق برگزاری مسابقات فوتبال توسط تیم گل گهر در ورزشگاه امام علی (ع) شهر سیرجان صادر شده است.

تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو

آفتاب:دومین جلسه دادستانی تهران با موضوع آسیب‌های اجتماعی برگزار و جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران گفت: تجربه پلیس در مقابله با کشف حجاب رانندگان در اتومبیل از این باب که در مرحله اول با ارائه تذکر از طریق سامانه پیامکی اقدام شد، موفقیت‌آمیز بود و در اتخاذ این رویکرد پیشگیرانه در برابر دیگر مصادیق آسیب‌هاست.او گفت: اخذ مبالغ کلان بابت آرایش عروس و پدیده پرنسس‌ها که افرادی را آرایش و به عنوان ساقدوش ضمیمه عروس می‌نمایند، ترویج فرهنگ اشرافی‌گری است.

مشکلات روستای«معدن‌رز» به زودی رفع می‌شود

پاسارگاد: تعدادی از مسئولان سیرجانی برای رفع مشکلات روستای معدن‌رز صبح دیروز از این روستا بازدید کردند. مهندس بیگلری یکی از کارمندان فرمانداری گفت: بعد از تماس خبرنگار پاسارگاد با نماینده مردم سیرجان در خصوص مشکلات این روستا، ایشان دستور پیگیری مشکلات را دادند و صبح دیروز هیاتی از مسئولان مرتبط از این روستا بازدید و قرار شد مشکل جاده و آب این روستا به زودی مرتفع شود.