محرومیت مادام‌العمر

حسن بدخشان و علی گویینی از فعالیت‌های فوتبالی برای همیشه ممنوع شدند

- حسین اطمینان

حکم پرونده مربوط به «سحر و جادو» در بازی گل‌گهر و خونه‌به‌خونه بابل از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال صادر شد.

حکم سنگین

 براساس این حکم حسن بدخشان رییس هیات فوتبال شهرستان سیرجان که به صورت غیرقانونی با داشتن پست هم‌زمان در هیات مدیره باشگاه گل‌گهر،‌ از منافع مشترکی در این دو پست برخوردار بوده و بر اساس تحقیقات تایید شده کمیته اخلاق در موضوع نظارت بر عوامل زیر مجموعه و برگزاری مسابقه، اقدامات مناسب را انجام نداده، به محرومیت مادام‌العمر از فعالیت در فوتبال محکوم شد. همچنین علی لری‌گویینی، مسئول ورزشگاه امام علی(ع) شهر سیرجان که عامل اصلی ریختن مایع مشکوک به ادرار در زمین بازی دیدار تیم‌های گل‌گهر و خونه به خونه تشخیص داده شد نیز به محرومیت دایمی از فعالیت در فوتبال محکوم شد. رضا فتح‌آبادی سرپرست تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان نیز به یک سال محرومیت و تیم فوتبال گل گهرسیرجان نیز به انجام دو بازی خارج از استان کرمان محکوم شده است. 

اعتراض می‌کنم

حسن بدخشان در واکنش به این موضوع گفت: من به کمیته استیناف اعتراض می‌کنم و موضوع را از این طریق پیگیری می‌کنم. وی پاسخ بیش‌تر را به بازگشت از تهران موکول کرد. 

همه موارد را به گردن گرفتم

در همین رابطه علی گویینی مسئول چمن ورزشگاه امام‌علی(ع) به پاسارگاد گفت: هنوز چیزی به من اعلام نکرده‌اند. شماره من را دارند و می‌توانند تماس بگیرند. وی گفت: من پنج مرحله برای پاسخ‌گویی به تهران رفتم و همه موارد را به گردن گرفتم. نمی‌دانم چرا آقای فتح‌آبادی و بدخشان را محروم کردند. وی در پاسخ به این سوال که هم‌اکنون نمی‌توانی به فوتبال باز‌گردی چه شغلی را بر‌می‌گزینی، گفت: مثل بقیه، نمی‌دانم، می‌روم معتاد می‌شوم! در تمام ایران این کار انجام شده است. وی ادامه داد: الان من را حذف کنند دنیای فوتبال خوب می‌شود؟ اگر خوب می‌شود تا من خودم را از بالا پرت کنم تا فوتبال درست شود. مگر بقیه مربی‌ها عنوان نکردند که جادو‌گری در فوتبال وجود دارد، چرا به آن‌ها نمی‌پردازند؟ گویینی ادامه داد: من در تماس خبرنگار برنامه 90 از تمام مردم سیرجان و خبرنگاران عذر‌خواهی کردم اما آن را پخش نکردند. همین جا هم اعلام می‌کنم که از همه پوزش می‌خواهم. در حالی که در فوتبال ایران این روزها صداقت کمرنگ شده است.، علی گویینی از همان ابتدا تمام مسئولیت‌ها را به گردن گرفت. وی به پاسارگاد گفت: کار اشتباهی انجام داده‌ام و از همه عذر‌خواهی می‌کنم. 

تبرئه می‌شوم

در همین رابطه رضا فتح‌آبادی سرپرست تیم فوتبال گل‌گهر به پاسارگاد گفت: هنوز حکمی دست ما نرسیده است. ما به این حکم در کمیته استیناف اعتراض می‌زنیم و من مطمئن هستم در این کمیته تبرئه می‌شوم. وی ادامه داد: این موضوع به تنها کسی که ارتباط نداشت من بودم. سرپرست تیم وظایف مشخصی دارد. مدیریت تیم، مدیریت کادر فنی و تدارکات وظایف سرپرست تیم است. اگر در حین انجام بازی تخلفی رخ داده باشد باید در کمیته انظباطی موضوع بررسی شود ولی جای سوال دارد که چرا کمیته اخلاقی این موضوع را بررسی کرده است. سئوال من این است که آیا آقای گویینی جزو مجموعه تیم فوتبال بزرگسالان گل‌گهر است؟ ایشان عنوان کردند که این کار را خودسرانه انجام داده‌اند پس نقش من در این موضوع چیست؟ فتح‌آبادی ادامه داد: اگر مدرکی وجود دارد که من در این کار دخالتی داشته‌ام مرا محروم کنند. وی گفت: اگر قرار به محروم کردن تیم است باید تیم‌های پیکان، مس کرمان و سپاهان را نیز محروم کنند. وی گفت: من وکیل گرفته‌ام و موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنم.

اما جریان جادو در بازی فوتبال گل‌گهر و خونه به خونه چیست، بعد از بازی گل‌گهر و خونه به خونه که آبان ماه امسال با تساوی بدون گل به پایان رسید، مسئولان تیم خونه به خونه با انتشار عکس‌هایی عنوان کردند که فردی از سوی باشگاه گل‌گهر سیرجان با لیوان ادرار درون دروازه خونه به خونه ریخته است.