دستگیری 31 خرده‌فروش مواد مخدر

- گروه خبر

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از دستگیری 31 خرده‌فروش مواد مخدر در طرح پاکسازی نقاط آلوده وجرم‌خیز خبر داد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد گفت: طرح پاکسازی نقاط آلوده وجرم‌خیز و مقابله با خرده‌فروشان مواد مخدر در نقاط مختلف شهرستان اجرا شد. وی افزود: ماموران در این طرح و در بازرسی از منازل و پاتوق‌های خرده‌فروشان مواد مخدر موفق به کشف 72 کیلو‌گرم تریاک، 33 گرم هرویین و 367 گرم سوخته تریاک، 544 گرم شیره تریاک، 7 گرم شیشه، 40 گرم گراس، 880 عدد انواع قرص‌های اعتیاد‌آور شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: در این راستا 31 خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر و سه دستگاه خودرو و پنج دستگاه موتورسیکلت متعلق به خرده‌فروشان مواد مخدر نیز توقیف شد. سرهنگ ایران‌نژاد با اشاره به این که متهمان به همراه مواد مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند، تصریح کرد: برخورد قاطع و مستمر با خرده‌فروشان مواد مخدر که بخواهند به هر نوعی آرامش و امنیت شهروندان را به مخاطره بیاندازند، در دستور کار فرماندهی قرار دارد.

مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با پراید

- گروه خبر

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: در برخورد یک دستگاه پراید با یک دستگاه موتور‌سیکلت یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر یک مورد تصادف در بلوار دکتر صادقی بلافاصله ماموران پلیس راه و انتظامی با همراهی نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی پراید با یک دستگاه موتور‌سیکلت با دو نفر سرنشین برخورد کرده است که بر اثر آن سعدالله عباسی‌نژاد سرنشین موتور‌سیکلت دردم جان باخت. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با ابراز تاسف از وقوع این حادثه دلخراش رانندگی افزود: علت این سانحه مسیر ناگهانی پراید اعلام شده است. سرهنگ ایران‌نژاد ادامه داد اگر راکب موتورسیکلت کلاه ایمنی داشت احتمال زنده ماندن وی بسیار زیاد بود.‌

بخشش دوبرابر شدن جریمه‌ها تا پایان آذر ماه

- گروه خبر

جرایم رانندگی تا پایان سال 95 که دوبرابر شده‌اند در صورت پرداخت تا پایان آذر بخشیده می‌شوند. سرهنگ محمد ترحمی معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه مهلت بخشودگی پرداخت جرایم رانندگی تا پایان آذرماه سال جاری است، ابراز داشت: بر اساس قانون بودجه سال 96 کشور آن دسته از جرایمی که دو برابر شده و تا قبل از سال 95 است این جرایم تا پایان آذر سال جاری مورد بخشش قرار گرفته و شهروندان فرصت دارند تا این بازه زمانی نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این فرصت قابل تمدید نخواهد بود، افزود: آخرین سالی است که مجلس تصمیم بر بخشودگی جرایم دیرکرد رانندگی را گرفته و این قانون را در برنامه بودجه لحاظ می‌کند و به نیروهای راهنمایی و رانندگی نیز اعلام و مردم نیز تا پایان فصل پاییز مهلت دارند تا نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه قانون بخشودگی دیرکرد جرایم راهنمایی ورانندگی از یکم دی‌ماه به حالت عادی خود باز می‌گردد، ابراز داشت: از همه شهروندان تقاضا داریم تا پرداخت بدهی خود را به روزهای آخر موکول نکنند. ترحمی تاکید کرد: مردم از هم اکنون به فکر باشند تا آن دسته از جرایمی را ه تخفیف گرفته پرداخت کنند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود و بتوانند از این خدمات به نحو شایسته بهره ببرند.