سه شنبه, 06 فروردين 1398

هفته‌نامه شماره 552:  20 اسفند 1397

جوابیه

- در صفحه 32 ویژه‌نامه نوروز 97 مورخ 14/12/96 آن هفته‌نامه و در مصاحبه با یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سیرجان، ایشان در بخشی از مصاحبه خود ادعا کرده که آرای وی در پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر سیرجان «23 هزار و 600 رای بوده که خیلی کم‌تر اعلام شده». با توجه به این که ادعای ایشان کاملا کذب و مصداق تشویش افکار عمومی می‌باشد، مقتضی است جهت اطلاع شهروندان جوابیه ذیل در اولین شماره چاپ و منتشر گردد.

جای بسی تاسف است که این عضو شورای شهر از همان ابتدای حضورش در شورا بنا را به اختلاف و ملتهب کردن شهر گذاشته و رفتار و کردارش نشانگر این موضوع می‌باشد. هیئت‌های اجرایی و نظارت که کار برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی را بر‌عهده داشتند از افراد مومن، متعهد و معتمد شهر بودند که توانستند ضمن رعایت امانتداری در پیشگاه خداوند متعال انتخاباتی سالم و در چارچوب قانون نظام مقدس جمهوری اسلامی را در این دوره از شوراهای اسلامی در سیرجان برگزار نمایند. یکی از مزیت‌های برگزاری این دوره از انتخابات شوراها این بود که تمامی فرآیندهای انتخابات به صورت الکترونیکی بود و امکان دخل و تصرف در آرا به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نبود و علی‌رغم الکترونیکی بودن انتخابات با عنایت به قانونی بودن حق اعتراض و اعتراضات عده‌ای از کاندیداها در همان مقطع کار‌گروه‌های مختلف قانونی از نهادهای مرتبط امر انتخابات موضوع را در چند مرحله بررسی نموده و هیچ اشکالی را وارد ندانسته و لذا طبق فرمایش مقام معظم رهبری افرادی که مسئولیتی بر عهده‌شان گذاشته شده است باید پاسخگوی مردم باشند نه این که نقش اپوزیسیون را بازی کنند. در پایان با توجه به این که بیان چنین اظهاراتی مصداق تشویش افکار عمومی و توهین به مجریان انتخابات می‌باشد، فرماندار به عنوان رییس هیئت اجرایی‌ این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که مراتب را از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید. 

روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان

* توضیح پاسارگاد: در رابطه با اظهارات روابط عمومی فرمانداری لازم به ذکر است همانگونه که در همین جوابیه‌ی ارسالی نیز آمده است؛ پس از برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر در سیرجان نسبت به صحت انتخابات اعتراض‌هایی وجود داشت و اظهارات بسیاری از سوی کاندیداها و برخی شخصیت‌ها مطرح گردید. به عنوان نمونه شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور «درخصوص دستور اعزام هیئتی فوری جهت رسیدگی به شکایات مردم و کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرستان سیرجان با توجه به تخلفات گسترده» تذکر داد و با ارسال نامه‌ای به هیات‌ عالی نظارت استان با تایید اظهارات معترضان خواستار ابطال انتخابات شورای شهر سیرجان شد. ضمنا هیات‌ عالی نظارت استانی بر انتخابات استان نیز پرونده این انتخابات را جهت رسیدگی و درخواست ابطال یا بازشماری به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها فرستاد. این‌که فرمانداری سیرجان اظهارات این عضو شورا را کذب می‌داند، موضوعی محل نزاع طرفین است و اثبات صدق و کذب اظهارات طرفین از عهده این نشریه خارج است.