استاندار کرمان در جلسه‌ی ستاد اقتصاد مقاومتی بخش گلستان سیرجان:

آب برای استان کرمان از چاه نفت مهم‌تر است!

- پاسارگاد: استاندار کرمان در سفر خود به شهرستان سیرجان در جلسه‌ی ستاد اقتصاد مقاومتی بخش گلستان شرکت و بر استفاده از توان بخش خصوصی تاکید کرد. در این جلسه تفاهم‌نامه‌ای با  شرکت نظم‌آوران به عنوان معین اقتصادی بخش گلستان به منظور همکاری و ایجاد اشتغال امضا شد.  علیرضا رزم‌حسینی با بیان اینکه آب برای استان کرمان از چاه نفت مهم‌تر است، گفت: اگر به فکر تمدن امروز استان نباشیم آیندگان به دلیل کم‌آبی این استان را ترک خواهند کرد. از نظر استاندار نجات استان کرمان در مدیریت واحد آب و خاک در حوزه‌ی کشاورزی است؛«معین‌های اقتصادی نقشه‌ی پایدار کشاورزی کاشت، داشت و برداشت را طراحی و اجرا کند». به گفته‌ی او مردم و متولیان نظام باید کاری کنند که مهاجرت از روستاها متوقف شود و این امر در صورتی ممکن می‌شود که اشتغال ایجاد شود و این موضوع هم به تنهایی در توان دولت نیست. گلستان  به لطف معین‌های اقتصادی و همت مردم یک گلستان واقعی خواهد بود.

فرماندار سیرجان با بیان اینکه بخش‌های مختلف سیرجان با حضور معین‌های اقتصادی  برنامه های اقتصاد مقاومتی را عملی می‌کنند، گفت:خانه‌های بوم‌گردی، استفاده از پتانسیل بافت گلیم و.... از جمله مواردی است که در روستاهای سیرجان در حال توسعه است. طرح« هر خانه یک کارخانه» در دست انجام است و تا ماه‌های آینده ما هیچ فردی را تحت پوشش کمیته‌ی امداد نخواهیم داشت. پنل‌های خورشیدی راه دیگری است برای ایجاد اشتغال زایی و درآمد زایی خانواده های کم درآمد و بی درآمد.

نماینده ی مردم سیرجان و بردسیر هم گفت: ما به دنبال آن هستیم که فقر و بیماری در سیرجان ریشه‌کن شود. همه دولت ها در بحث اشتغالزایی نا کارآمد عمل کردند و  باید کار را به اهل آن واگذار کنند. شهباز حسن‌پور با بیان اینکه متاسفانه ما بالاترین نرخ بیکاری رادر سطح استان داریم، گفت: بانک رسالت قول داده 10 خانه صنعت در روستاهای سیرجان احداث کند. هرچند سیستم اداری مشکلاتی را بر سر راه متولیان توسعه و صنعت قرار داده است.کیانی  مدیر عامل نظم آوران و معین اقتصادی بخش گلستان گفت: قرعه توفیق خدمت به اهالی گلستان به نام شرکت نظم آوران و توسعه ی آهن و فولاد افتاد. در بررسی فعالیت های معین اقتصادی به سه بخش اهمیت دادیم: توانمندی های موجود در گلستان، توانمندی شرکت های همکار نظم آوران و تجارب معین های اقتصادی بخش‌های دیگر. او با تاکید بر اینکه اشتغال بصورت اعطای تسهیلات کم هزینه در بخش گلستان آغاز شده است، گفت: در چند ماه آینده امیدواریم بتوانیم حداقل 100 وام اشتغالزایی به مردم در بخش گلستان اعطا کنیم. به گفته‌ی او در بخش صنایع دستی راه اندازی کارگاه مرکزی گلیم در گلستان را در دستور کار داریم؛« احداث هنرستان تخصصی آموزش گلیم در گلستان، خریداری گلیم تولیدی گلستان تا دو سال، توسعه بحث بومگردی بصورت جدی در گلستان، احداث کارگاه ماشین‌کاری و تراشکاری در گلستان  از دیگر اقدامات ما خواهد بود.

اختتامیه مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان شهرستان سیرجان

- پاسارگاد: اختتامیه سی‌و‌ششمین مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان شهرستان سیرجان روز گذشته در سالن آمفی‌تئاتر دبیرستان فاطمیه برگزار شد.

این مسابقات که هرساله از سوی معاونت پرورشی آموزش و پرورش برگزار می‌شد، امسال برای اولین بار با همکاری آموزشگاه‌های علمی دخترانه و پسرانه کارا (کاوشکده راه روشن) با شعار «کشف استعداد، راهنمای آموزش» برگزار گردید. در این دوره از مسابقات که در بخش‌های مختلفی چون نقاشی، طراحی، کاریکاتور، گرافیک، نمایش، سرود، لالایی‌خوانی، قصه‌نویسی و... برگزار شد، 4 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف شرکت کردند و از 350 دانش‌آموز برتر تقدیر شد. محسن محمدی اسپانسر این مراسم معتقد است: «تغییر در نگرش دانش‌آموزان شاید امیدی برای بهبود وضعیت اسفبار جامعه باشد و قطعا تلاش برای ایجاد قابلیت، از سیر کردن شکم ارزشمندتر و ماندنی‌تر است.»