دبیر هیات اسکیت سیرجان:

فقط بنویسید عدم توجه مسئولان! 

- هدا رضوانی

  سال 92 کلنگ احداث پیست اسکیت سیرجان آن هم نه با هزینه دولتی که به همت خیران به زمین زده شد و پس از گذشت پنج سال همچنان چشمان این شهر به راه یک پیست اسکیت مانده است، تا علاقه‌مندان مجبور نباشند زمین ورزشگاه امام علی (ع) را برای تمرین تحمل کنند! 

شهرام رادفر رییس هیات اسکیت شهرستان، طرح احداث پیست اسکیت را در دو فاز عنوان می‌کند و می‌گوید: این پیست در دو فاز احداث خواهد شد و اگر تکمیل شود ما می‌توانیم حتی مسابقات کشوری و بین‌المللی را میزبانی کنیم! وی ادامه می‌دهد: فاز اول، آماده‌سازی خود پیست بوده که هنوز حصار اطراف و نور آن مانده است و تازه به مرحله آسفالت آن رسیده‌ایم و فاز دوم هم شامل ساخت سکوی تماشاگران، ساختمان اداری و... است. از رادفر می‌پرسم پروژه ساخت پیست اسکیت بالاخره کی به پایان می‌رسد؟ پاسخ می‌دهد: آنقدر بی‌پولی هست که دقیقا مشخص نیست اما احتمال دارد تا یک سال دیگر به بهره برداری برسد. 

اما صابر نقوی دبیر هیات اسکیت سیرجان  دل پر دردی دارد. از نقوی در خصوص چگونگی تامین هزینه ساخت این پیست و روند ساخت و ساز آن می‌پرسم. وی با تاکید بر اینکه اداره ورزش سیرجان، هیات ورزش استان و وزارت ورزش هیچ گونه دخل و تصرفی در ساخت این پیست نداشته اند، می‌گوید: بنده با همراهی آقای قربانزاده و خانم علی‌بیگی کار ساخت این پیست را آغاز کردیم و در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی، بودجه خیرین برای ادامه کارکاهش یافته است. می پرسم چرا؟ و نقوی پاسخ می‌دهد: وظایف دیگری از جمله موسسه خیریه مهر مادری را به این خیرین واگذار کرده‌اند و آن‌ها کمتر می‌توانند از ما حمایت کنند. اما پیگیر هستیم که این پیست تکمیل شده و به سرانجام برسد. دبیر هیات اسکیت در خصوص پیست اسکیت سیرجان می‌گوید:  این پیست هم پیست تمرین است و هم مسابقه. سال‌های قبل هنرجویان ما در سالن امام علی (ع) و در محوطه باز سالن تمرین می‌کردند، با آسفالت شدن محوطه پیست جدید تمرین‌ها آنجا انجام می‌شود اما هیچ امکانات دیگری ندارد. نقوی از میزبانی هیات اسکیت سیرجان خبر می‌دهد و می‌گوید: از رییس فدراسیون اسکیت کشور قول میزبانی مسابقات کشوری را گرفته ام، البته در صورت تکمیل پیست  مجدانه به دنبال آن هستم. بچه‌های اسکیت سیرجان مقام‌های قهرمانی بسیاری را با همین امکانات محدود به دست آورده اند. 

خدیجه علی‌بیگی‌نژاد یکی از سرمایه‌گذاران در خصوص هزینه‌های پیست می‌گوید: در فاز اول و برای آسفالت پیست حدود 350 میلیون تومان خرج شده و هنوز مراحل دیگری هم دارد و حدود 200 میلیون تومان برای سکو، حصار و... هزینه لازم است. از وی می‌پرسم چه زمانی شاهد تکمیل پیست اسکیت خواهیم بود؟ می گوید: مشخص نیست زمین را به ما بدهند، چون زمین دولتی است. اگر ندهند فقط فاز اول انجام می شود.

مجددا با نقوی تماس می گیرم تا جریان دادن یا ندادن زمین را جویا شوم. از او می پرسم: جریان زمین چیست؟ آیا امکان دارد فاز دوم پیست اجرایی نشود؟ او اظهار بی‌اطلاعی می کند و می گوید: زمین؟ در جریان نیستم. زمین را که تحویل گرفته ایم و اصرار مرا که می‌بیند، می‌گوید: با خانم علی بیگی تماس می‌گیرم و جریان را می پرسم، اگر مورد خاصی بود با شما تماس می گیرم، اما تماسی گرفته نمی شود و من می مانم که جریان تحویل گرفتن یا نگرفتن زمین پیست اسکیت چیست؟

در پایان گفتگو از نقوی در خصوص مشکلات زمان ساخت پیست اسکیت می‌پرسم. می گوید: فقط بنویسید عدم توجه مسئولین! چون هیچ کس از ما حمایت نکرد. من حتی جلوی وزیر کشور را هم گرفتم و با او صحبت کردم ولی دستمان به جایی نرسید. دلم خیلی پر است. فقط بنویسید عدم توجه مسئولین!