سه شنبه, 04 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

واکنش صالحی به بداخلاقی‌ عده‌ای در راهپیمایی روز قدس

ایسنا: رییس سازمان انرژی اتمی درباره بداخلاقی‌های روز قدس نسبت به وی،گفت: باید بدانیم که انقلاب ما انقلابی اخلاقی بود، نه انقلابی اقتصادی. صالحی تاکید کرد: باب نقد و گفت‌وگو باید باز باشد، اما نقد نباید به مفهوم بی‌احترامی و بی‌حرمتی باشد. عباراتی که به‌کار گرفته می‌شود، عبارات سنگینی است. اینکه می‌گویند وطن‌فروش، خائن، دروغگو و... اینها عباراتی نیست که بگوییم در چارچوب نقد است. به هر حال امیدوارم تنبهی ایجاد شود. گفتنی‌ست در راهپیمایی روز قدس عده‌ای با سردادن شعارهایی صالحی را خائن و وطن‌فروش نامیدند. 

تصاویر آقای بقایی تکان‌دهنده است

پاسارگاد: چند روز پیش تصویری از حمید بقایی بعد از مرخصی شش روزه‌ بقایی و پیش از بازگشت او به زندان منتشر شد. در همین رابطه صادق زیباکلام در توییترش نوشت: تصاویر آقای بقایی تکان‌دهنده است. از آن غم‌انگیزتر سرنوشت ماه‌ها بازداشت بدون اتهام آقای رحیم‌مشایی است. البته مهم است امروز بپرسیم که دیروز آن‌ها چه کرده‌اند. اما از آن مهم‌تر آن است که از خودمان بپرسیم در قبال رفتاری که امروز با آن‌ها می‌شود ما کدام اعتراض را کرده‌ایم؟ 

حقوق می‎گیرید که رأی دهید

خبرآنلاین: نمایندگان دلواپس مجلس که چندی پیش برجام و پرچم آمریکا را در صحن علنی به آتش کشیدند،یکشنبه هم قصد داشتند در اقدام مشابهی طوماری از امضای مردم در مخالفت با تصویب لوایح چهارگانه مرتبط با FATF را کف مجلس پهن کنند که با مخالفت شدید رییس مجلس روبرو شدند. لاریجانی نمایندگانی چون قاضی‎زاده و کریمی‎قدوسی را مخاطب قرار داد و با عتاب گفت: این کار خلاف آیین نامه است، جمع کنید! در مجلس حقوق می گیرید که رای دهید و بحث کنید. بروید با صحبت بقیه را راضی کنید. با زور که نمی شود کسی را راضی کرد!

مرتضوی در زندان است

آفتاب: نامه منتسب به آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي، ریيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با موضوع درخواست براي آزادي سعيد مرتضوي تکذيب شد. تکذيب‌کننده که اشاره‌اي به نام و هويت آن نشده به تسنيم گفته، آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي به‌هيچ‌وجه درخواستي مبني‌بر عفو يا آزادي سعيد مرتضوي نداشتند. چند روز پيش هم خبري مبني‌بر مرخصي سعيد مرتضوي و ديده‌شدن او در محل زادگاهش؛ يعني تفت منتشر شده بود که وکيلش دراين‌باره ابراز بي‌اطلاعي کرد. وکیل مرتضوی گفت مرتضوی در زندان است او معتقد است شبکه‌هاي معاند براي اينکه افکار عمومي را مخدوش و اعتماد عمومي را سلب کنند، اخباري را منتشر مي‌کنند که مبنايي ندارند.