سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398

هفته‌نامه شماره 555:  2 اردیبهشت 1398

در خرمشهر هیچ کشته‌ای نداشتیم

ایسنا: وزیر کشور خاطرنشان کرد هیچ کشته ای در اعتراضات خرمشهر وجود نداشته است؛ یک زخمی بوده که به بیمارستان منتقل شده است. رحمانی‌فضلی گفت: اصلی ترین وظیفه وزارت کشور برقراری امنیت است. مجوزها اگر پاسخ گو باشند و امنیت را برقرار کنند با اعتراضات مشکلی نداریم. وقنی اعتراضاتی به کف خیابان می‌رسند، افرادی پیدا می شوند که هیجانی می شوند و افرادی هستند که سوءاستفاده می کنند. اقداماتی می کنند و موجب خدشه دار شدن امنیت و انتظامات می‌شوند. در این صورت نیروهای انتظامی وظایفی دارند که اگر به وظایفشان پاسخ ندهند، امنیت و انتظام دچار خدشه می شود.

بازار شکر، آهن، ذرت، سویا و پارچه سلطان دارد

خبرآنلاین: عضو جبهه پایداری گفت: بازارهای شکر، آهن، ذرت، سویا و پارچه دارای سلطان هستند و اگر با این سلطان‌ها مقابله شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. کریمی قدوسی با اشاره به تلفات ۳۵ میلیون قطعه مرغ در کشور گفت: آقای حجتی چرا این موضوع را پیگیری نمی‌کند. فردی به نام مدلل ۹۰ درصد واردات سویا، ذرت و خوراک دام و طیور را در دست دارد که بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد. این شخص قیمت‌ها را روزانه تعیین می‌کند به نحوی که بدون آنکه قیمت‌های جهانی تغییر یابد این نهادها قیمتشان دو برابر شده است.

حکم قطعی پرونده پزشکی «کیارستمی» اعلام شد

خبرفوری: حکم قطعی برای پزشک عباس کیارستمی صادر شد قائم مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی گفت: بر اساس این حکم برای دکتر احمد میر متخصص جراحی عمومی، پزشک معالج کیارستمی، تا سه سال گواهی عدم سوء پیشینه صادر نمی‌شود و به این علت نمی‌تواند مسئولیت فنی مراکز درمانی را بر عهده بگیرد یا موسس مرکزی درمانی باشد. دکتر محسن خلیلی تصریح کرد با توجه به این حکم اگر پزشک معالج کیارستمی در آینده قصور دیگری انجام دهد و علیه او پرونده تشکیل شود حکم‌های سنگین‌تری برای او صادر خواهد شد.

چه دلیلی دارد فرزندان مسئولان خارج از کشور درس بخوانند

ایلنا: ‌یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نباید فاصله زندگی تعدادی از مسئولان و مردم عادی به این میزان زیاد باشد. چه دلیلی دارد که فرزندان آنها در خارج از کشور درس بخوانند زندگی کنند و تجارت کنند؟ مردم با نظام مشکلی ندارند مردم با ناکارآمدی مسئولان و تبعیض و فساد مشکل دارند. محمدرضا رضایی کوچی گفت: چرا در این کشور یک شبه بعضی‌ها میلیاردها تومان به جیب می‌زنند در صورتی که عده‌ای برای تامین نان خوردن مشکل دارند؟ افرادی که در ثبت سفارش خودرو با رانت  اطلاعات یک شبه مالک میلیاردها تومان شدند چه کسانی هستند؟ کسانی که از آنها حمایت می‌کنند باید به مردم معرفی شوند.