سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398

هفته‌نامه شماره 559:  30 اردیبهشت 1398

حمید مظلومی و پسرش افرادی‌اند که دو تن سکه داشته‌اند

ایسنا: محسنی اژه‌ای در نشست خبری روز یکشنبه در خصوص بازار سکه و ارز گفت: متاسفانه در سال های ۹۱ و ۹۲ هم افرادی در این زمینه دستگیر شدند. از جمله کسی که در همین موضوع هم دستگیر شده و نیروی انتظامی گفته دو تن سکه داشته است. این فرد حمید مظلومی  و پسرش محمدرضا مظلومی نام دارد که آن موقع هم دستگیر شدند و حکم گرفتند و رسماً بانک مرکزی به دادسرا و دادگاه گفتند اینها با نظر و هماهنگی ما بوده است و ما این دلارها را در اختیارشان قرار دادیم. با آن توضیحی که آن زمان نماینده مرکزی و حراست دادند، دادگاه اعلام کرد که جرمی از این بابت مرتکب نشدند.

واکنش عارف به رشوه گرفتن نمایندگان

خبرآنلاین: محمدرضا عارف با ابراز تاسف از اینکه قبح فساد در کشور ریخته شده و نکبت فساد دامن کشور را گرفته است مبارزه با فساد را از اولویت های خود و فراکسیون امید خواند و گفت: به نمایندگان سفارش کرده‌ام که مراقب باشند در دام فساد گرفتار نشوند که مجبور شوند آن را ادامه دهند. او ادامه داد: برخی بده بستان‌ها میان نمایندگان و وزرا در جریان پیگیری مسائل استانی وجود دارد که خصوصی به آنها گوشزد می کنم. او درباره لزوم پیگیری ادعای پرداخت چک پول‌های 5 میلیون تومانی در جریان تحقیق و تفحص گفت: قطعا این موضوع در فراکسیون پیگیری می شود.

ورود مقام معظم رهبری به موضوع تشعشعات رادیویی

عصرایران: وزیر ارتباطات از ورود مقام معظم رهبری به موضوع تشعشات رادیویی و دستور به شورای عالی امنیت ملی برای ورود به این موضوع خبر داد.محمدرضا آذری جهرمی چند روز پیش از مضرات تشعشعات رادیویی گفته بود: اظهارنظر من بر خلاف آن چیزی که تصور شد، سیاسی نبود. طبیعتا موضوع پارازیت موضوعی سیاسی است اما من از جهت حق‌الناسی که در رابطه با سلامت مردم بر گردن ما است این موضوع را مطرح کردم ، ما در رابطه با سلامت مردم با کسی تعارف نداریم، چندی پیش جمعی از پزشکان در این باره مکاتبه‌ای با مقام معظم رهبری داشتند. ایشان نیز این مطلب را با جدیت به شورای عالی امنیت ملی ارجاع دادند.

عنصر تصمیم‌گیر در شورای نگهبان آقای جنتی است

انتخاب: ‌علی مطهری گفت: عنصر تصمیم‌گیر در شورا آقای جنتی هستند و بقیه معمولاً به احترام ایشان اظهارنظر نمی‌کنند. مثلاً چند تن از اعضای شورای نگهبان به خود من گفتند که ما با تصمیم آقای جنتی درباره موضوع خانم مینو خالقی که بعد از تأیید صلاحیت در حوزه اصفهان رأی آورده بود و آنگاه رد صلاحیت شد مخالف بودیم، ولی به خاطر حفظ احترام ایشان مخالفت نکردیم.مطهری گفت: مهم‌ترین انتقاد من به آقای جنتی این است که دافعه‌ی ایشان بیشتر از جاذبه‌شان است. به عبارت دیگر بیان ایشان چکشی است و به جای آنکه دل‌ها و قلب‌ها را نرم کند سخت و دلگیر می‌کند. نحوه بیان ایشان جوان‌ها را از دین فراری می‌دهد.