عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد

جماران: طبق گفته سخنگوی قوه قضاییه، یک نفر از کارمندان یکی از معاونت های رئیس جمهوری به همراه چهار دلال و یک صراف نیز امروز با اتهام های اقتصادی بازداشت شدند. سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد، «معاون ارزی بانک مرکزی که ظاهرا برکنار نیز شده بود در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی بازداشت و به زندان منتقل شده است.» غلامحسین ‌محسنی اژه‌ای در گفت وگوی تلویزیونی اعلام کرد: همچنین یک نفر از کارمندان یکی از معاونت های رئیس جمهوری به همراه چهار دلال و یک صراف نیز امروز با اتهام های اقتصادی بازداشت شدند.

اعتیاد و خودکشی دانش‌آموزان باید جدی گرفته شود

ایلنا: وزیر کشور با اشاره به محرمانه بودن اطلاعات آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان گفت: موارد پرخطری مانند اعتیاد، خودکشی، آزار جنسی در میان این قشر باید جدی گرفته شود و ضمن شناسایی خاطیان با آنها برخورد شود. رحمانی فضلی با بیان اینکه بایستی در حوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانش‌آموزی ضمن بهره‌گیری از کمک خانواده‌ها، آموزش و استمرار آموزش داشته باشیم؛گفت: به طور مثال وقتی دانش آموزی پدر و مادر معتاد یا زندانی دارد او نیز در معرض همین خطرات است و بایستی آنها را شناسایی کنیم و آموزش دهیم.

نامه 20 نماینده به قوه قضاییه برای ممنوع‌الخروجی سیف

مشرق: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از مکاتبه ۲۰ نماینده مجلس با رئیس قوه قضاییه برای ممنوع الخروج شدن رئیس کل سابق بانک مرکزی خبر داد. ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد با اشاره به نوسانات و سوءمدیریت شدید در بازار ارز و سکه طی ماه های اخیر و تغییر رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان نامه ای را به رئیس قوه قضاییه نوشته ایم و درخواست کرده ایم مسئولانی که فرزندان آنها بیرون از کشور یا دوتابعیتی هستند و خودشان هم در مظان اتهام قرار دارند، فعلا ممنوع‌الخروج شوند تا به وضعیتشان رسیدگی شود.

دختران خود را برای خدمت سربازی آماده کنند؟

خبرآنلاین: بحث سربازی اختیاری دختران بار دیگر مطرح شده است ولی هنوز مشخص نیست با تصویب احتمالی این طرح، دختران چگونه به خدمت سربازی اعزام خواهند شد. طیبه سیاووشی، عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه هنوز ابعاد این طرح مشخص نشده ولی می‌توان گفت که قرار نیست دختران در خدمت سربازی اسلحه به دست بگیرند گفت: به نظر باید از دختران در مسائل آموزشی و بهداشتی و همچنین رویکرد نرم افزاری استفاده شود. لازم به ذکر است که بسیاری از مراجع تقلید هم با خدمت سربازی دختران مخالفت کرده‌اند و از همه مهمتر اینکه این طرح باید به تایید رهبری برسد.