یکشنبه, 02 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

آغاز بكار گشت‌هاي انتظامي نامحسوس 

 پاسارگاد
فرمانده انتظامي سيرجان از آغاز به كار گشت‌هاي انتظامي نامحسوس پليس از روز شنبه هفته جاری خبر داد. سرهنگ محمد‌رضا ايران‌نژاد در اين رابطه اظهار داشت: حضور گشت‌هاي نامحسوس پليس در سطح شهر نتيجه مثبت و قابل قبولي داشته و با توجه به عملكرد رضايت‌بخش اين گروه از روز شنبه حضور گشت نامحسوس پليس شدت گرفت. وي بيان داشت: گشت‌هاي نامحسوس پليس در راستاي برقراري نظم و انضباط در سطح شهر و برخورد با اراذل و اوباش، مخلان نظم و انضباط و نزاع‌كنندگان و مصرف كنندگان مشروبات الكلي آغاز به كار مي‌كنند.
وي افزود: هدف از اين اقدام ايجاد امنيت و آرامش در بين شهروندان و دستگيري مخلان نظم و انضباط است كه ماموران با خودرو و موتورسيكلت شخصي به صورت نامحسوس در سطح شهر به صورت شبانه‌روزي گشت مي‌زنند و به محض مشاهده ناهنجاري به صورت ناگهاني در صحنه حاضر و مجرمان را دستگير مي‌کنند.
فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان خاطرنشان کرد: افراد دستگير شده پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي مي‌شوند. ايران‌نژاد با تاکيد بر جديت و قاطعيت پليس و استمرار در اجراي اين طرح، همکاري مردم با پليس را لازم دانست و از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهيه، توزيع و فروش مشروبات الکلي و مواد مخدر و ديگر اقلام ممنوعه، در اسرع وقت از طريق تلفن 110و 128 به پليس اطلاع تا نسبت به شناسايي جرم، دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام گردد. وي در پايان تصريح كرد: وقتي پليس با لباس فرم و خودروي آرم‌دار به محل وقوع جرم مي‌رود متهمان فرصت دارند اما وجود گشت‌هاي نامحسوس پليس باعث شده مجرمان غافلگير و به يك باره دستگير شوند.