سه شنبه, 04 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

کشف کالای قاچاق درسیرجان 

 گروه حوادث
فرمانده انتظامي سیرجان از توقيف یک دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق به ارزش دویست میلیون ريال در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ محمد رضا ایران نژاد در تشريح اين خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان در حین کنترل خودروهاي عبوري در محور شیراز به سیرجان به یک دستگاه اتوبوس مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وي افزود: ماموران پس از بازرسي دقيق از این خودرو، موفق به کشف 10 دستگاه دوربین مداربسته قاچاق و فاقد مدارک قانونی شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان سیرجان با اشاره به اينکه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، سیصد میلیون ريال برآورد شده است، تصريح كرد: در اين راستا 1 متهم دستگير و تحويل مرجع قضائي شد.

کشف 1300 ليتر سوخت قاچاق در سیرجان

 گروه حوادث
فرمانده انتظامی سیرجان، از کشف 1300 ليتر گازوييل قاچاق از يک دستگاه اتوبوس اسکانيا خبرداد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ محمد رضا ایران نژاد در بيان جزئيات اين خبر گفت: در راستاي مبارزه با پديده شوم قاچاق، مأموران پليس آگاهي این شهرستان هنگام کنترل خودروهاي عبوري در محور سیرجان -کرمان به يک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را متوقف کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان سیرجان با بيان اينکه: مأموران پس از بازرسي از اين اتوبوس متوجه باک اضافه شده و 1300 ليتر گازوئيل قاچاق کشف کردند، گفت: در اين رابطه، متهم دستگير و به همراه پرونده متشکله تحويل مراجع قضائي شد.

با دستگيري 7 سارق، پرده از راز 12 فقره سرقت در سيرجان برداشته شد

 گروه حوادث
فرمانده انتظامي سيرجان از كشف 12 فقره سرقت و دستگيري 7 نفر سارق طي 48 ساعت گذشته خبرداد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سرهنگ محمد رضا ايران نژاد گفت: در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در شهرستان سيرجان ، موضوع شناسايي و دستگيري سارق يا سارقان به صورت ويژه در دستور كار ماموران قرار گرفت.
وي افزود: ماموران با گشت زني محسوس و نا محسوس در سطح حوزه استحفاظي 7 نفر سارق را شناسايي و آنها را دستگير كردند.
اين مسئول انتظامي با اشاره به اينكه سارقان به 3 فقره سرقت داخل خودرو،1 فقره سرقت موتورسيكلت، 1 فقره سرقت منزل و 2 فقره سرقت اماکن خصوصی و 1 فقره کش روزنی و 4 فقره ساير سرقت ها اعتراف كردند، وي تصريح كرد:در بازرسي از مخفيگاه سارقان لوازم و وسايل جهت باز نمودن قفل،وسايل و قطعات داخل خودرو، و تعدادي مدارك شناسايي مربوط به افراد مالباخته كشف و ضبط شد. فرمانده انتظامي شهرستان با بيان اينكه تحقيق از سارقان جهت كشف ساير سرقت هاي احتمالي ادامه دارد،اظهار داشت:مشاركت شهروندان نقش مهمي در پيشگيري از سرقت دارد و درصورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك مي توانند مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

حضور فرماندهي انتظامي شهرستان سیرجان در سامانه197

 گروه حوادث
فرمانده انتظامي سیرجان صبح امروز با حضور در دفتر نظارت همگاني 197 از نزديك به مسائل و مشكلات مردم در حوزه انتظامي رسيدگي كرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، صبح امروز برابر برنامه روز شمار و با اطلاع رساني قبلي كه در سطح شهرستان انجام شده بود ملاقات چهره به چهره و حضوري مردم با فرماندهي و رئیس پلیس فتا در محل دفتر رئيس پلیس فتای شهرستان انجام شد.
در اين نشست تعدادي از شهروندان به صورت حضوري به محل برگزاري جلسه مراجعه و مشكلات انتظامي خود را مطرح كه مشكلات نامبردگان در محل رفع و با رضايت كامل محل جلسه را ترك كردند.