یکشنبه, 02 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

پنل‌های خورشیدی دانشگاه صنعتی افتتاح شد

 پاسارگاد: فاز اول طرح استفاده از پنل‌های خورشیدی در دانشگاه صنعتی با خروجی 20 کیلو‌وات انرژی برق و با اعتبار 220 میلیون ريال با حضور سرپرست فرمانداری افتتاح شد.
به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان سیرجان این پنل‌های خورشیدی علاوه بر تولید برق در زمینه‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و فاز دوم طرح تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد. سرپرست فرمانداری سیرجان با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در انرژی گفت: با عنایت به مصوبه ایجاد پنل‌های خورشیدی توسط ادارات دولتی اولین اداره‌ای که از پنل خورشیدی در تولید برق استفاده کرد، اداره دامپزشکی بود و پس از آن دانشگاه صنعتی و از آنجایی صرفه‌جویی در منابع انرژی از جمله برق نیاز فعلی و ضرورت آینده است، به سایر ادارات نیز پیشنهاد می‌کنیم از پنل خورشیدی برای تولید برق اداره خود استفاده کنند که هم مقرون‌به‌صرفه است و هم به آسانی تولید می‌شود.
گفتنی است تاکنون 1436 کیلو‌وات انرژی در سطح شهرستان از طریق نصب پنل‌های خورشیدی تولید شده است. 114 پنل خانگی و 14 پنل صنعتی در تولید این میزان برق سهیم بوده‌اند. همچنین 25 متقاضی در نوبت نصب پنل خورشیدی با ظرفیت تولید 696 کیلو وات هستند.
محمودآبادی خاطرنشان کرد: استان کرمان و به ویژه سیرجان از نظر تولید انرژی برق از طریق پنل خورشیدی در بهترین منطقه جغرافیایی واقع است. لذا از همشهریان گرامی تقاضا داریم با نصب پنل خورشیدی در منازل خود به صرفه‌جویی در مصرف منابع انرژی از جمله برق کمک کنند.