جمعه, 08 بهمن 1400

هفته‌نامه شماره ۶۸۷ | ۴ بهمن۱۴۰۰

محمد حاتمی در آیین تجلیل از عوامل اجرایی جشنواره ششم:
گل‌گهر برای حمایت از جشنواره در سال‌های آتی مصمم است

 پاسارگاد: آیین تجلیل از مدیران و عوامل اجرایی ششمین جشنواره فرهنگی گل‌گهر به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل‌گهر برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی این موسسه، در این مراسم که به منظور تجلیل از عوامل اجرایی و دست‌اندرکاران و حامیان برگزار شد، امام‌جمعه سیرجان در سخنان خود جشنواره ششم را موفق خواند و گفت: در مجموع جشنواره امسال نسبت به سال گذشته و سال‌های قبل بهتر برگزار شد. امید است که این برنامه در آینده نیز ادامه پیدا کند. وی افزود: در برهه کنونی کار فرهنگی هم لازم و ضروری است و هم پر دردسر. بیش از بیست سال است که کشور ما مورد تهاجم گسترده دشمن در حوزه فرهنگی قرار گرفته و دشمن به دنبال آن است که به هر نحوی به ما ضربه بزند. لذا نهادها و موسسه‌های فرهنگی مثل موسسه معراج اندیشه باید به دنبال راهکارهایی باشند تا به واسطه آن هم بتوانند با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله کرده و هم عوامل رشد معنوی همشهریان را فراهم آورند.
محمدعلی ایران‌نژاد نیز در بخشی از سخنان خود ضمن تقدیر از همت و تلاش تمامی دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره ششم عنوان کرد: تمامی افراد و آن‌هایی که تلاش کردند تا ششمین جشنواره فرهنگی گل‌گهر برگزار شود بازوهای ما بودند.. وی افزود: خوشبختانه استقبال از جشنواره علی‌رغم جابجایی مکانی که داشت بسیار خوب بود و با توجه به وضعیت اقتصادی موجود مردم فهیم و فرهنگ‌دوست سیرجان با خرید ۵۳۰ میلیون تومان کتاب ثابت کردند که سیرجان شهری فرهنگی و دوستدار کتاب است. ایران‌نژاد خاطر‌نشان کرد: بسیاری از چهره‌های فرهنگی و برجسته کشوری در جشنواره ششم حضور داشتند و از غرفه‌های این جشنواره از نزدیک بازدید کردند و تعریف این بزرگان از جشنواره ما را امیدوار می‌کند کاری که انجام می‌دهیم و مسیری که طی می‌کنیم، مسیر درست و قابل توجهی است.
حاتمی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره فرهنگی گل‌گهر و رییس شورای فرهنگی اجتماعی منطقه گل‌گهر از جشنواره ششم به عنوان حماسه یاد کرد و گفت: خوشحالم از اینکه بار دیگر تلاش و فعالیت‌های تمامی عوامل اجرایی ثمر داد و حماسه دیگری تحت عنوان جشنواره ششم رقم خورد و به خوبی در شرایط نه چندان مساعد ۹۰ هزار نفر از مردم سیرجان از این جشنواره بازدید کردند. وی افزود: برای مجموعه شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر افتخار است که در کنار فعالیت‌های معدنی صنعتی و رکوردهای پی‌در‌پی در تولید، اشتغال و در کنار توسعه‌های تاثیرگذار، رونق تولید و حمایت از کالاهای ایرانی، محصولات فرهنگی با ارزش، حساب شده، علمی، دانایی‌محور و تاثیرگذار را نیز در کارنامه خود خواهیم داشت. ریشه تمامی این فعالیت‌ها اعتلای فرهنگی شهرستان است. همان چیزی که گل‌گهر به عنوان یک شرکت معدنی و صنعتی در برنامه‌های خود در نظر گرفته است. حاتمی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌های این‌چنینی کار کوچکی نیست. می‌توانم ادعا کنم که در دنیا کم‌نظیر است وتوانسته مجموعه گل‌گهر را وادار کند که این فعالیت‌ها ادامه داشته باشند و تاکید می‌کنم که شرکت گل‌گهر در حمایت از برگزاری این جشنواره لحظه‌ای تردید نخواهد کرد. باشد که در سال‌های آینده جشنواره‌هایی فاخر، تاثیرگذارتر و با اعتلای بالاتر برگزار نماییم.
یونس فتحی دبیر برگزاری ششمین جشنواره فرهنگی گل‌گهر به همت و تلاش کادر اجرایی بلافاصله پس از پایان هر جشنواره برای جشنواره سال آینده اشاره کرد و گفت: با اطلاعاتی که از ارزیابی غرفه‌ها به دست می‌آید بلافاصله پس از پایان هر جشنواره کار جشنواره سال آینده را شروع می‌کنیم. بر اساس این ارزیابی‌های انجام شده در جشنواره ششم کمیته‌های جدیدی از جمله مرکز سیرجان‌شناسی، کمیته فضای مجازی و غرفه سیرجان دارالحسین به مجموعه جشنواره اضافه شد که در پایان بازخوردهای خوبی را نیز دریافت کرد. وی افزود: جلسات بسیاری با مسئولان ارشد شهرستان و با تیم اجرایی جشنواره برگزار شد تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در جشنواره ششم رقم بزنیم. دبیر اجرایی جشنواره ششم آمار بازدیدکنندگان را قابل قبول دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه اولین سالی بود که جشنواره خارج از شهر برگزار می‌شد افراد نشان دادند که بازدید از این جشنواره در هر شرایطی برای آن‌ها مهم است و بر اساس آمار به دست آمده شب اول ۸ هزار و ۷۳۴ نفر، شب دوم ۹ هزار و ۳۵۰ نفر، شب سوم ۱۱ هزار و ۳۸۰ نفر، شب چهارم ۱۴ هزار و ۳۶۰ نفر، شب پنجم ۱۴ هزار و ۸۷۰ نفر، شب ششم ۱۶ هزار و ۱۷۰ نفر، شب هفتم ۱۵ هزار و ۳۲۰ نفر و در مجموع بالغ بر ۹۰ هزار نفر از جشنواره ششم بازدید به عمل آوردند که آمار قابل قبولی است. چنین اتفاقی برای شهری که مردم فرهیخته‌ای دارد و جایگاه فرهنگ و هنر را می‌دانند چیزی ممکن و قابل قبول است و به دنبال آن هستیم که در سال‌های آینده تمام جمعیت سیرجان را در جشنواره هفتم داشته باشیم. این مراسم با اهدای لوح تقدیر به دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره به کار خود پایان داد.