یکشنبه, 02 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

بیش از ۱۵۰ هزار مداح در کشور داریم
ایرنا: رئیس بسیج مداحان از دستگیری مداحان اسرائیلی خبر می‌دهد و از طرفی با دستگیری برخی مفسدان اقتصادی پای مداحان معروف به میان می‌آید. یوسف ارجونی با بیان اینکه در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می‌شوند، افزود: امروز طبق آمار رسمی بیش از ۱۵۰ هزار مداح در کشور داریم که آمار غیررسمی دو برابر این مقدار تخمین زده می‌شود. او درباره دستگیری مداحان اسرائیلی گفت: من خبر موثقی ندارم، ولی این اتفاق بعید نیست، چون همان‌طور که ما آخوند انگلیسی داشتیم، ممکن است مداح اسرائیلی هم داشته باشیم.

چرا می‌گویید رییسی ذوالقرنین است

خبرآنلاین: نماینده اصولگرای مجلس در نطق میان دستور خود به ذوالقرنین خطاب شدن سید ابراهیم رئیسی از سوی حسین شریعتمداری واکنش نشان داد. جهانبخش محبی‌نیا گفت: خیلی عجیب است کسانی امروز دولت و مجلس را فاقد ارزش می‌دانند، اما به برخی دوستان لقب ذوالقرنین می‌دهند. همین آقایان تا دیروز می‌گفتند احمدی نژاد جزو ۳۱۳ نفر یاران ولی عصر(عج) است که قبل از خود امام زمان (عج) ما او را کشف کردیم؛ دیدیم که احمدی نژاد به چه موجودی تبدیل شد.

مقایسه احکام اختلاس‌گران با حکم زنان بازداشتی روز کارگر

آفتاب: عضو فراکسیون زنان مجلس نسبت به میزان حکم صادر شده برای برخی بازداشتی‌های اخیر انتقاد کرد. پروانه سلحشوری با اشاره به اصل ۲۷ قانون اساسی، بازداشت‌هایی که در روز کارگر انجام شده است را یادآور شد و ضمن انتقاد از میزان حکم‌های صادر شده برای افرادی مانند مرضیه امیری و عاطفه رنگریز و نوشین جعفری، مقایسه این احکام با احکامی برای اختلاس گران را قابل تاسف دانست. وی گفت: متاسفانه دوباره شاهد تکرار احکامی هستیم که روسای پیشین قوه قضاییه بر آن تاکید داشتند.

درآمد روزانه ۱.۵ میلیاردی متکدیان در تهران

ایسنا: سرپرست امور مجلس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کمک مستقیم به کودکان کار و خیابان و متکدیان باعث افزایش تعداد آنها در فضاهای عمومی می‌شود، گفت: در کلانشهر تهران روزانه حدود ۱.۵ میلیارد تومان پول به متکدیان از سوی مردم پرداخت می‌شود. محمد رحیم فاضلی نژاد گفت: بیش از ۹۰ درصد کودکان کار در سطح شهر، اتباع بیگانه فاقد مجوز اقامت هستند که عملا نهادهای مسئول نمی‌توانند کاری برای آنها در داخل کشور انجام دهند. در دهه‌های قبل متکدیان فقط مرد بودند، اما در چند سال اخیر زنان و به دنبال آن کودکان هم به عرصه تکدی‌گری ورود پیدا کرده‌اند.