یکشنبه, 02 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

 فساد شکل گرفته سازمان یافته است

ایران: احمدتوکلی گفت: در وضعیت کنونی نمی‌توان تنها به فعالیت سازمان بازرسی کل کشور، نهاد قوه قضائیه یا دیوان محاسبات کل کشور اکتفا کرد بلکه ضرورت دارد تا یک نهاد و سازمان مستقل تشکیل شود که بر چگونگی فعالیت نهادهای کنونی نظارت کند. این سازمان باید مستقل و  به دور از نگاه‌های سلیقه‌ای و تحت نظر رهبر انقلاب فعالیت کند. وی گفت: فساد شکل گرفته در کشور سیستماتیک و سازمان یافته هست. اشکال و گونه‌های فساد که اخیراً از آن مطلع می‌شویم نشان می‌دهد که فساد به‌صورت موردی رخ نمی‌دهد بلکه سازمان یافته و با برنامه‌ریزی قبلی است.

به هر قیمتی هم حاضر نمی‌شویم لیست بدهیم

مشرق: عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس گفت: من به چند دلیل، دیگر در جلسات شورای عالی اصلاح‌طلبان شرکت نکردم زیرا یک سازوکار دموکراتیک بر این شورا حاکم نیست. مصطفی کواکبیان درباره «فراکسیون اصلاح طلبان» می‌گوید «من از روز اول مخالف این بودم که افرادی در جلسات و لیست ما باشند که با ما نیستند زیرا این افراد سر بزنگاه ما را ترک می کنند».ا و می‌گوید «عده‌ای به مشارکت فعال اعتقاد دارند، برخی دیگر مشارکت را مشروط به لغو نظارت استصوابی کردند و ما هم می‌گوییم اهل تحریم انتخابات نیستیم اما به هر قیمتی هم حاضر نمی‌شویم لیست بدهیم».

حضور زنان در دیدار ایران و کامبوج گزینشی نخواهد بود

عصرایران: مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال گفت: به طور حتم حضور زنان در دیدار ایران و کامبوج به صورت گزینشی نخواهد بود و می‌توانند به صورت اینترنتی بلیت این دیدار را خریداری کنند. «غلامحسین زمان‌آبادی» اظهار داشت: این که زنان در مسابقات باشگاهی بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا و مسابقات لیگ برتر را از نزدیک تماشا کنند هنوز به صورت جدی مورد بحث نیست. وی افزود: حضور زنان در ورزشگاه‌ها در مقطع فعلی برای دیدار‌های لیگ برتر با محدودیت‌ها و شرایط خاص روبروست و حتی می‌توانم بگویم به خاطر برخی اتفاق‌ها، مردان نیز با مشکلاتی روبرو هستند.

قیمت گوشت مرغ کاهش می‌یابد

مهر: رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش قیمت مرغ آماده طبخ با افزایش تولید این محصول در کشور خبر داد. مهدی یوسفخانی با اشاره به اینکه ماهانه در کشور ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌ها انجام می‌شود، اظهار داشت: این در حالی است که مصرف مرغ در کشور بین ۹۵ تا ۱۰۰ میلیون قطعه است. وی افزایش عرضه نسبت به تقاضا را سبب کاهش قیمت مرغ دانست و گفت: هم اکنون قیمت مصوب مرغ در بازار ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است که با افزایش عرضه در روزهای آینده، ​ قیمت مرغ به کمتر از قیمت مصوب خواهد رسید.