سودجویان به بهانه فروش کارت هوشمند بیمه تماس می‌گیرند
فریب با کارت هوشمند بیمه
 احمد نادری رییس مجمع صنفی نمایندگان بیمه ایران استان کرمان: شماره کد این کارت‌ها در سایت اعتباری ندارد

 پاسارگاد: به گفته رییس مجمع صنفی نمایندگان بیمه ایران در استان کرمان کارت هوشمند بیمه‏، اعتباری ندارد و اگر با شما تماس گرفتند از خرید آن خودداری کنید. چند روزی است افرادی با شماره تلفن ثابت از تهران تماس می‌گیرند و قصد فروش کارت هوشمند بیمه به مبلغ 268 هزار تومان را دارند و اعلام می‌کنند با این کارت از تخفیف‌های 40 تا 80 درصدی در بیمه شخص ثالث و ... برخوردار می‌شوید. خبرنگار پاسارگاد تماس یکی از آنها را ضبط کرد که عینا در ادامه می‌آید:
 سلام. روز بخیر
کدام شهرستان هستید؟
 سیرجان
مدارک فنی تکمیلی خودروی شما به تهران برگشت خورده. یک نفر را بفرستید بگیرد یا اینکه ما برای شما پست می‌کنیم.
 این که گفتید چی هست؟
از سابقه بیمه‌نامه شما استعلام گرفته شده‏، بیمه‌‌ها به موقع پرداخت شده و از کوپن بیمه استفاده نشده است. به همین دلایل کارت هوشمند شما صادر شده و امروز باید تحویل بگیرید.
 کارت هوشمند چه استفاده‌ای دارد؟
یک کد کشوری به نام شما ثبت شده است. هر ماشینی که داشته باشید شما می‌توانید این کد را انتقال ‌دهید. هر زمان خواستید بیمه ماشین را انجام دهید بین 40 تا 80 درصد در بیمه‌نامه شخص ثالث تخفیف دارید. بیمه سرقت 80 درصد تخفیف دارد و تعمیرات خودرو هم شامل 50 درصد تخفیف می‌شود. خدمات خودروی شما رایگان است. این کارت هزینه تعرفه دولتی است.
 هزینه این کارت چند است؟
هزینه برای شما تخفیف خورده و 268 هزار تومان است و نباید 800 هزار تومان پرداخت کنید. اگر کسی را در تهران دارید بفرستید کارت را بگیرد وگرنه برای شما پست می‌کنیم.
 این کارت چه بیمه‌ای هست؟
بیمه بدنه و شخص ثالث بیمه مرکزی. هر بیمه‌ای که باشید شما کارت را ببرید تخفیف می‌گیرید.
 بعد از استفاده نمی‌توانیم وجه را پرداخت کنیم؟
نه نمی‌شود برای این کد باید پول پرداخت شود.
 صادرکننده این کارت بیمه مرکزی است؟
سازمان مرکزی زیر نظر اداره حمل و نقل زیر نظر اداره صنعت و معدن. تمام صحبت‌های من در یک دفترچه 16 برگی نوشته شده است که همراه کارت آن را برای شما می‌فرستیم.
 شما سایت ندارید که من اطلاعات را در آنجا بخوانم؟
نه تمام چیزها در برگه‌هایی که برای شما می‌فرستیم نوشته شده. از طرف مرکز است، سایتی نیست. مگر تبلیغات است؟
 در سایت بیمه مرکزی راجع به این موضوع این اطلاعاتی درج نشده است؟
نه. اصلا بیمه مرکزی ایران چی هست؟ از طرف سازمان مرکزی برای شما انجام شده. هر بیمه‌ای باشد کارهای ماشین انجام می‌شود. همشهری‌های شما همگی دارند تحویل می‌گیرند. روزانه 700 کارت برای شهرستان‌ها صادر می‌شود.
 مرسی. اگر نیاز داشته باشم بعدا تماس می‌گیرم.
خدانگهدار
احمد نادری رییس مجمع صنفی نمایندگان بیمه ایران استان کرمان گفت: بیمه ایران چنین کارتی را قبول ندارد و شماره کد این کارت نیز در سایت اعتباری ندارد. وی ادامه داد قبلا هم چنین کارت‌هایی برای برخی شهروندان صادر شده بود و آنها همین‌گونه خریداری کرده بودند و وقتی به ما مراجعه کردند ما نتوانستیم برای تخفیف کاری انجام بدهیم. نادری ادامه داد: وظیفه بیمه مرکزی ایران نظارت بر شرکت‌های بیمه است. فریب کلاهبرداران را نخورید. جهت تهیه بیمه‌نامه خودروی خود به دفاتر نمایندگان شرکت‌های بیمه‌ای مراجعه کنید.