بلیط پرواز سیرجان به تهران از اول این هفته به 730 هزار تومان افزایش یافت
نماینده ماهان: قیمت 100 درصد کاهش می‌یابد

 فرماندار سیرجان؛ درصورت افزایش بی‌منطق حتما برخورد می‌شود

 گروه خبر
«امروز رفتم بلیط هواپیما برای تهران بگیرم قیمت بلیط از سیرجان هفتصدو سی هزار تومان بود. در صورتی که همین بلیط، ده روز گذشته پانصد و شصت هزار تومان بود، نمیدانم دقیقا بر اساس چه معیاری این همه افزایش قیمت صورت گرفته است. در صورتی که سازمان هواپیمایی در شهریورماه قول کاهش بیست درصدی قیمت بلیط را داده بود. اما به نظر می‌آید این قول و قرارها حداقل در سیرجان رعایت نشده است. متاسفانه از آنجایی‌که درصد زیادی از مسافران پرواز سیرجان به تهران کارکنان شرکت‌های تابعه گل گهر هستند و بلیط‌ها از طرف شرکت‌ها خریداری می‌شوند، اصلا برایشان مهم نیست قیمت بلیط بالا رود. ولی اگر قرار باشد یک نفر شخصا جهت خرید اقدام کند این افزایش قیمت وحشتناک و غیر منطقی است.» این پیام یکی از دوستان رسانه‌ای است که در یکی از گروه‌ها روز شنبه منتشر شده بود، پس از آن موجی از خبر «افزایش سرسام‌آور بلیط هواپیما» در فضاهای مجازی منتشر شد و مردم زیادی نسبت به این خبر واکنش نشان دادند.
 نخرید تا ارزان شود
در این میان واکنش‌های مردم سیرجان نسبت به این موضوع در اینستاگرام قابل تامل بود؛ «وقتی انحصاری باشد همین می‌شود. باید از انحصار ماهان بیرون بیاید» «ازبس سیرجانی‌ها راحت پول می‌دهند والا هیچ‌جای ایران اینقدر راحت پول نمی‌دهند» «دقیقا در انحصار گل‌گهر است، همین بلیط از کرمان 200 هزار تومان ارزان‌تر است» «اگر ملت نمی‌خریدند مجبور بودند قیمت را پایین بیاورند»«گرانترین نرخ بلیط به نسبت ساعت پروازی در کل کشور بلیط تهران به سیرجان است» «هواپیمایی سیرجان در انحصار ماهان است و ماهان باعث شد هواپیمایی زاگرس از سیرجان برود»« فقط هواپیما مال کارکنان معدن است نه مردم سیرجان»
 فرودگاه هیچ نقشی در افزایش بلیط ندارد
رییس فرودگاه سیرجان با بیان اینکه فرودگاه هیچ نقشی در افزایش قیمت بلیط نداشته است، گفت: ما در تعیین قیمت بلیط هیچ نقشی نداریم و فقط سرویس‌دهنده نهایی هستیم.» محمد موسایی‌پور گفت: ما خودمان هم به این قیمت اعتراض داشتیم و اعلام هم کردیم و به نظر می‌آید توجیه خاصی نداشته باشند با این حال شما باید با مسئول ماهان در سیرجان صحبت کنید.
 ماهان مافیا تشکیل نداده است
مسعود جعفری‌نیا مسئول ایستگاه ماهان در سیرجان می‌گوید: پیگیر هستیم انشالا کاهش پیدا کند. بنده دو روز است که پیگیر هستم. و امروز هم که صحبت کردیم انشالا در برنامه هست که قیمت یکم کاهش پیدا کند.» او در پاسخ به اینکه دلیل افزایش ناگهانی قیمت بلیط هواپیما در سیرجان چه بوده است، گفت:« والا دلیلش را ما پیگیری نکردیم لیکن فقط بحث این را مطرح کردیم که قیمت بلیط کاهش پیدا کند.» یعنی تا چند روز آینده قیمت کاهش پیدا می‌کند«100 درصد کاهش پیدا می‌کند» بسیاری معتقدند ماهان در سیرجان مافیا تشکیل داده است هم قیمت بلیط را بالا می‌برد و هم اجازه نمی‌دهد هیچ شرکت هواپیمایی به سیرجان بیاید؛« نه اصلا چنین چیزی نیست. مردم ظاهر را می‌بینند. زمانی هواپیمایی زاگرس در سیرجان بود زاگرس بحث رقابت را با ماهان ایجاد کرد، ماهان هم از خدایش هست که رقیب داشته باشد، چون به هر حال از لحاظ کیفیتی می‌تواند رقابت کند. زمانی زاگرس آمد قیمت بلیط را قیمتی گذاشت تا بتواند مسافر ماهان را به سمت خودش بکشد چون ترس از این داشت تو برنامه بیاید و جواب نگیرد ولی متاسفانه به محض اینکه دید تعداد مسافرانش خوب است و هیچ مشکلی ندارد آمد که افزایش قیمتی بدهد اما ترسید که نتواند دوام داشته باشد بخاطر همین پروازهایش را در سیرجان کنسل کرد و ماهان هیچ دخالتی در این کنسلی نداشته است. شرکت ماهان فقط خطوط پروازی برایش مهم است و چون هدف اصلی‌اش کرمان است و دوست دارد تمام شهرستان‌های استان پرواز داشته باشد هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای نیست که حتما مافیا دارد یا جا برای هیچ شرکتی باز نمی‌کند.» اما با افزایش قیمت فعلی این قضیه بیشتر رنگ واقعیت می‌گیرد؛«افزایش قیمت مربوط به همه جا بوده و ماهان قیمتش شناور است، ما درخواستی زدیم که این قیمت کمی بالاست و دلیلش را هم به ما اعلام کنند اما هنوز دلیل اعلام نشده ولی طی جلسه‌ای که امروز داشتند دارند پیگیری می‌کنند که قیمت کاهش پیدا کند.»
پاسارگاد برای پیگیری بیشتر به سراغ نماینده مردم و فرماندار سیرجان رفت که در پاسخ شهباز حسن‌پور با بیان اینکه پیگیر این ماجراست از جواب بیشتر خودداری کرد. فرماندار سیرجان هم با بیان اینکه به دلیل کسالت و بستری شدن در بیمارستان در سیرجان حضور نداشته است، گفت: من هم از طریق فضای مجازی متوجه این ماجرا شدم و فردا صبح-دوشنبه- در اولین روز کاری‌ام این موضوع را پیگیری خواهم کرد تا دلایل این افزایش قیمت را بدانم و در صورت نبود دلایل منطقی برخورد جدی خواهد شد و نتیجه این پیگیری‌ها از طریق سایت فرمانداری به گوش مردم خواهد رسید. همچنین تماس پاسارگاد با دادستان سیرجان بی‌نتیجه بود.